אביזרי בטיחות בקסדה לאופנוע​

אביזרי בטיחות בקסדה לאופנוע

זה דיי מדהים שקסדות קיימות כלכך הרבה שנים אבל לא הוצג שום שינוי משמעותי בהן. כאילו שהקסדות כלכך בטוחות שאין צורך לשפר אותן. אבל אנחנו יודעים שזה לא המצב כי גם עם קסדה עדיין אפשר לסבול מפגיעות ראש בעקבות תאונה.
בסופו של דבר, מה זה קסדה? שכבה חיצונית של חומר קשיח כלשהו, החל מפלסטיק בקסדות מאוד זולות ועם קרבון פייבר בקסדות מתקדמות יותר; שכבה פנימית של קצף מוקשה סופג אנרגיה שמזכיר קלקר ולאחר מכן שכבה של ספוגים שנועדו יותר להיות נעימים על הפנים מאשר לספק הגנה כלשהי. כשחושבים על זה, קסדה היא לא המילה האחרונה בטכנולוגיה, אולי המילה הראשונה…
בעולם של היום בו הכל זז ומתקדם מהר, הכל מבוסס נתונים וכולם מנסים להמציא את הגלגל מחדש זה מוזר לחשוב שקסדות, פריט המיגון הכי חשוב לאופנוען, לא התקדמו יותר מדי.
אז נכון, אנחנו עדיין משתמשים באותן קסדות כמו פעם, אבל עדיין יש שינויים קלים ושיפורים קטנים שתורמים לבטיחות הרוכבים.
בואו נראה מה הם:

 

 

מיפס - MIPS - Multi-directional Impact Protection System

מיפס היא טכנולוגיה חדשה שמופיעה היום בכל סוגי הקסדות – קסדות אופנוע, אופנועי שטח וכן קסדות אופניים.
המבחנים שקסדות עוברות בודקים בעיקר את שיכוך האנרגיה של קסדה בפגיעה ישירה, כלומר, כמה אנרגיה מועברת לראש הרוכב ברגע שהקסדה פגעה בקרקע. בגלל שזה מה שהמבחנים והתקנים בודקים, לשם מכוונות היצרניות.
חברת מיפס באה לפתור בעיה שלא קיבלה התייחסות מספיקה ממבחני קסדות וכן מיצרניות קסדות.
מה קורה כאשר ישנה פגיעה אלכסונית של קסדה ברצפה? ברגע הראשון ישנה מכה, אותה הקסדה משככת. מיד לאחר מכן ישנה גרירה של הקסדה על הקרקע. הגרירה עלולה להיות רגעית, לחלקיק שנייה, או יכולה להיות ארוכה יותר. מיפס תוקפת את הבעיה של הגרירה הזו.
המערכת של מיפס היא שכבת פלסטיק שחוצצת בין ראש הרוכב לשכבת הEPS, הקצף דמוי הקלקר שסופג את האנרגיה. שכבת הפלסטיק של מיפס משוחררת בתוך הקסדה וכך ברגע שיש גרירה של הקסדה על הקרקע, אנרגיית הגרירה לא מועברת לראש הרוכב מאחר והקסדה מעט משוחררת על ראש הרוכב תודות למערכת של מיפס.
ע״פ מיפס, המוח רגיש יותר לתנועה סיבובית שהוא חווה מאשר לתנועה ישרה. במיפס משווים את זה למכות שחוטף מתאגרף בזירה – כאשר הוא חוטף מכות ישרות לראש שמטלטלות את המוח קדימה ואחורה הוא עדיין נשאר בהכרה ומסוגל להתאושש. לעומת זאת, כאשר הוא חוטף מכה מהצד, בעיקר לכיוון הלסת, הראש שלו מסתובב ובעקבות זאת גם המוח בתוך הגולגולת ואז הוא מאבד הכרה (נוקאאוט).
בסופו של דבר, ה״טכנולוגיה״ של מיפס היא פשוט חתיכת פלסטיק צמודה לראש הרוכב ומושחררת למחצה בתוך הקסדה שלא מעבירה את כל האנרגיה הסיבובית לראשו.
כמובן שזה שמדובר בחתיכת פלסטיק לא אומר שאפשר לזלזל בשנים של תכנון ומחקרים בנושא, אלא פשוט להתרשם מהפיתרון הפשוט שהחברה מצאה.
בעבר המערכת של מיפס הופיעה רק בקסדות שטח ואופניים והיום ניתן למצוא את זה גם בקסדות אופנוע.
BELL היו הראשונים להשתמש בטכנולוגיה הזו בקסדת הqualifier שלהם והיום הם משתמשים בטכנולוגיה הזו ברוב הקסדות שלהם. לרוב יש לכל דגם שלהם גם דגם עם מיפס, שאומר תוספת מחיר של בערך 20$.
לקח קצת זמן, אבל כעת כבר ניתן לראות את הטכנולוגיה הזו אצל יצרניות נוספות, וחלקן אפילו לוקחות את הרעיון ומפתחות פיתרון כזה בעצמן, וכך לא צריכות לשלם למיפס על השימוש בטכנולוגיה שלהם.

משקף תקין אופטית - Optically Correct Visor

מטעמים אווירודינמיים המשקף שיש לקסדות משלים את הצורה של הקסדה, ומאחר שזו עגולה, גם המשקף עגול. הבעיה שזה יוצר היא שלהסתכל דרך משקף עגול יוצר עיוותים בראייה. כמו המראות הקעורות או הקמורות שיוצרות אשלייה אופטית לאדם שעומד מולן ונראה רחב או צר יותר.

העיוות הזה נוצר מפני שהאור שעובר דרך המשקף משנה את הכיוון שלו וכך מתקבל עיוות במראה שעלול לסכן את הרוכב
יצרניות הקסדות החלו לעשות קסדות עם משקף תקין אופטית – בתכלס זה פשוט משקף שטוח ככל האפשר שמצמצם את כמות העיוות הנוצרת. הקושי היה בלייצר משקף שטוח שישמור על אווירודינמיות ולא יהפוך ל״קיר״ בו הרוח פוגעת. בנוסף, בהתחלה היה קושי לייצר משקף שטוח שייסגר בצורה אטומה על קסדה עגולה.
לשמחתנו יצרניות הקסדות הצליחו לפתור את הבעיה הזו וקסדות שנמכרות עם משקף תקין אופטית מתהדרות בזה, כך שלא תוכלו לפספס את זה כשאתם קונים קסדה.

ריפודים נשלפים במשיכה - Quick Release Chick Pads

ריפודים שנשלפים מהר הם אחד מאביזרי הבטיחות החשובים בקסדות ולצערנו היום הם מופיעים בעיקר בקסדות הפרימיום, אך לא בקסדות הזולות. זאת אף על פי שלא מדובר בטכנולוגיה מטורפת, אלא פשוט בשינוי בצורה בה מייצרים את ריפודי הקסדה.

מעטות הקסדות שמיוצרות היום בלי האופציה לשלוף את הריפודים כדי לכבס אותם, לכן העובדה שרק קסדות יקרות מיוצרות עם אפשרות לשליפה מהירה היא לא מוצדקת בעיני.
ריפודים עם אפשרות לשליפה מהירה הם ריפודים שאפשר לשלוף במשיכה חדה בזמן שהקסדה נמצאת על ראשו של הרוכב.
אחת הסכנות שרוכבים חווים אחרי תאונה היא לצוואר ולעמוד השדרה. כאשר צוות חירום מגיע לרוכב שמתהפך ואיבד את ההכרה או לא מסוגל לעמוד, אחד האתגרים שלהם הוא להסיר את הקסדה מראשו בלי לייצר פגיעה נוספת ומיותרת בעמוד השדרה שלו.
קסדות אמורות להיות צפופות על הראש וכדי להסיר אותן נדרש כוח. ככה ביומיום אנחנו לא מייחסים חשיבות לכוח שאנחנו משקיעים כדי להסיר את הקסדה, אך במקרה של פגיעת צוואר או גב, כל טיפת כח שמופעלת על הצוואר עלולה לגרום לפגיעה בלתי הפיכה.
בקסדה עם ריפוד שנשלף מהר צוות החירום יכול לתלוש החוצה את הריפודים שצמודים ללחייו של הרוכב וכך להוריד את הקסדה בלי בעיה ובלי סכנה.
כאמור מדובר באלמנט מאוד חשוב בקסדה שלצערי לא מקבל את המשקל הראוי אצל יצרניות וגם לא אצל רוכבים. כיום זהו גורם להגדלת מכירות או למשיכת הרוכבים לרכוש קסדות יקרות יותר. אם תשאלו אותי, בהחלט שווה להשקיע את האקסטרה ולקנות קסדה עם ריפודים שמתפרקים מהר.

השיפורים הללו מבורכים ועוזרים מאוד לנו הרוכבים. התקווה היא שעם הזמן יופיעו עוד שיפורים שתורמים לבטיחות שלנו ועוזרים לשמור עלינו במקרה תאונה. אין מה לעשות, הכביש הוא לא מקום סטרילי ולכן אנחנו צריכים לשמור על עצמנו כמה שיותר. שיפורים כמו אלו או כמו השיפורים האחרונים בתחום מיגון הגוף ובתחום מערכות הבטיחות באופנועים חשובים מאוד וטוב לראות אותם מופיעים סופסוף.
חשוב לדעת ולזכור שהקסדה הבטוחה ביותר היא זו שיושבת צמוד על הראש. לכן לפני שאתם מזמינים קסדה תמדדו טוב את הראש ותוודאו שאתם מזמינים קסדה במידה שלכם.

 

סעו בבטיחות.

 

לקריאה נוספת איך מודדים קסדה לפני שמזמינים