אודות

אודות

2wheelsdeals הוא אתר שהוקם ע״י רוכבים ולמען רוכבים.

בכל השנים בהן הייתי סטודנט רכבתי על קטנועים והתאהבתי בדו גלגלי. הבנתי שזו צורת ההתניידות הנוחה והיעילה ביותר – אין פקקים, אין בעיות חנייה, הכל זריז ומהיר. כלכך אהבתי לרכב שעבודת הסטודנט שלי הייתה שליח פיצה לא בגלל הטיפים או החופש בעבודה, אלא בשביל ללמוד לרכב על דו גלגלי כמו שצריך. במשך ארבע שנים הייתי רוכב על הקטנוע כמה שעות ביום מתוך הבנה שאם עושים משהו בצורה קבועה ועם מודעות, נהיים טובים בו.

האמת היא, שאמנם הרכיבה שלי השתפרה, אבל לא הייתי ״רוכב בוגר״. זה לא שהייתי מהשליחים המטורפים שחותכים בלי בושה ובלי תחושת פחד, אלא שהייתי רוכב עם כפכפים, מכנס קצר וגופייה בלי באמת להבין את הסיכון שאני נוטל.
רק כשקניתי את האופנוע הראשון שלי התחלתי להתעניין בנושא הבטיחות שלי והבנתי כמה מזל היה לי. הבנתי שביחד עם החופש והרוח בשיער ישנן השלכות במקרה וקורה משהו. מכנס קצר לא היה מציל את העור שלי במקרה החלקה וכפכפים לא היו מונעות מאצבעות הרגליים שלי להשבר. למזלי לא קרה שום דבר בתקופה הארוכה הזו, אך מזל הוא משהו שנוטה להיגמר ורציתי להיות מוכן למקרה והוא ייגמר.

כשהתחלתי לעקוב אחרי רוכבים מנוסים ורציניים ביוטיוב הבנתי שהנושא של ציוד רכיבה הוא לא משהו שאפשר להתפשר לגביו והוא לא משהו שיש להקל בו ראש. הוא חלק מהאופנוע ופשוט אסור לעלות על אופנוע בלי ציוד. הקסדה, המעיל, הכפפות והמגפיים הם חגורת הבטיחות וכריות האוויר שלנו וכמו שלא ניכנס לרכב וננהג בלי לשים חגורה, כך אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לרכב בלי ציוד. הציוד יכול להיות ההבדל בין בכי על פלסטיק שנשבר באופנוע לבין בכי על משהו אחר שנשבר.

בתור אופנוען צעיר, כשנתקלתי במחירים של הציוד ממש שקלתי האם אני רוצה לרכב על אופנוע. המחיר קניתי אופנוע ב30 אלף ש״ח ופתאום הבנתי שיש מצב שהציוד יעלה לי שליש ממחיר האופנוע. חסם רציני.
התחלתי לחרוש את האינטרנט ולחפש את הדילים הכי טובים למוצרים הכי טובים. הבנתי שכמו כל דבר במדינה שלנו, כך גם בציוד אופנוענות, אנחנו משלמים הרבה יותר משכנינו האירופאים או האמריקאים.
אני לא תולה את האשמה באף אחד ולא אומר לכם שבעלי החנויות או היבואנים הם הגורמים לזה. פשוט החיים בישראל יקרים והמחירים בהם נתקלתי לא היו מתקבלים על הדעת.
באתרים בחו״ל מצאתי מוצרים ברמה הטובה ביותר של החברות המובילות לעיתים בשליש ממחירם בארץ. 

ההזמנה הראשונה הייתה מפחידה. לא רציתי להזמין מעיל ב200 או 250$ ולגלות שהוא קטן עליי או לא מתאים. לכן מדדתי את עצמי 8 פעמים ובמשך שבועיים, עד שהמעיל הגיע הייתי בלחץ שמא עשיתי טעות. כשהמעיל הגיע ומדדתי אותו הייתי המבסוט באדם. לא רק שהוא התאים, אלא שהיה לי מעיל יפהפה שאין לאף רוכב בארץ. אפילו היבואן של אייקון (הוטפיסטון) שאל אותי מאיפה יש לי מעיל כזה ושאין כאלה בארץ.
משם הסכר נפרץ. החלפתי את הקסדת LS2 שקיבלתי מתנה עם האופנוע בקסדה סופר מאווררת, קלילה וסופר איכותית של HJC, קניתי כפפות ומגיני ברכיים של אלפיין סטארס וכל זה בשבריר מהמחיר בארץ.

כשהבנתי כמה זה קל להזמין ציוד לארץ החלטתי לבנות מדריך מפורט שיעזור גם לרוכבים אחרים לחסוך בעלויות המיגון גוף שלהם. מבחינתי כשאני רואה רוכב אופנוע עם חולצה קצרה מכנס קצר אני מזדעזע ומבין שיכול להיות שהוא רוכב ככה לא רק מפני שהמודעות נמוכה, אלא גם מפני שאין לו כסף להשקיע בציוד.

באתר שלי תוכלו למצוא מידע מקיף על סוגי מיגונים, התקנים השונים, אביזרים מומלצים וכמובן את האתרים הזולים ביותר מהם אפשר להזמין ציוד.
מתוך תקווה שכל הרוכבים בארץ יוכלו להרשות לעצמם מיגון איכותי ושלא יהיה תירוץ לרכיבה לא ממוגנת.

מקווה שהמדריך הזה יעזור לכם.
תשמרו על עצמכם ותפיצו את הבשורה =)

לתנאי השימוש באתר לחצו כאן