טיפים להזמין ציוד מחו״ל

טיפים להזמין ציוד לאופנוע מחו״ל

כשמזמינים ציוד לאופנוע מחו״ל, בין אם זה קסדה, מעיל או כל מיגון אחר, חוסכים הרבה כסף לעומת מה שהיינו מוציאים אם היינו קונים בארץ, אך יש כמה דרכים שבעזרתן אפשר לחסוך אפילו יותר.
לרוב מה שקורה הוא שאנחנו עושים סקר שוק, נסגרים על מוצר מסויים ואז מתחילים לחפש אותו באתרים השונים. המחיר הזול ביותר הוא זה שינצח.
אבל אם נשנה את האופן שבו אנחנו קונים ציוד לאופנוע, נוכל לחסוך עוד כמה שקלים ואותם להשקיע בציוד נוסף.

מה חשוב כשמזמינים ציוד לאופנוע מחו״ל

לפני שחושבים על מותגים, גרפיקה וכל מיני דברים חשובים, אך חיצוניים, כדאי קודם כל לחשוב על מה אנחנו רוצים מהציוד שאנחנו מזמינים. מחשבה כזו תעזור לנו להתכוונן על ציוד מסויים, ולא על פריט מסויים.
לדוגמא, כשאני חיפשתי קסדה לאופנוע היו לי שלושה פרמטרים שהיו חשובים:

שתהיה קסדה שקטה

במשך תקופה רכבתי עם קסדה שקיבלתי מתנה עם האופנוע, אבל הייתה רועשת בטירוף ולכן הייתי מוצא את עצמי מתעייף בנסיעות של יותר מחצי שעה. עשיתי את המעשה המתבקש והתחלתי לרכב עם אטמי אוזניים, אבל לי אישית זה לא היה נוח. ברגע שאחד האטמים היה זז או שהייתי יוצא מריכוז והמחשבה שלי הייתה נודדת מהכביש לאטם, או שהייתי צריך לעצור בצד, להוריד כפפות, להוריד קסדה, לסדר את האטם ולחזור לרכיבה. כשהזמנתי קסדה חדשה החלטתי שאני רוצה קסדה שקטה שתאפשר לי לרכב נסיעות ארוכות בלי להתעייף.

שתהיה קסדה קלה

מאחר והאופנוע בשבילי הוא כלי תחבורה, רציתי שתהיה לי קסדה קלה שאני אוכל לחבוש למשך הרבה זמן במהלך היום ולא להרגיש את הצוואר כואב. במהירויות של מעל מאה קמ״ש, כל 10 גרם במשקל הקסדה משפיעים. קסדה ששוקלת 1350 גרם תרגיש שונה לגמרי לעומת קסדה ששוקלת 1750 גרם. נכון זה רק הבדל של 400 גרם במשקל הקסדה, אבל על האופנוע במהירות גבוהה עם רוח שמכריחה את שרירי הצוואר לעבוד, ה400 גרם האלו משמעותיים.

שתהיה קסדה בטוחה

האמת היא שזה היה הפרמטר הראשון לקסדה, כי אם כבר להשקיע בקסדה, אז הכי חשוב הוא שהיא תבצע את התפקיד שלה כמו שצריך. בנושא הזה לא התפשרתי. בסופו של דבר אני מעדיף להגיע עייף, עם צוואר תפוס ולא יודע מה, אבל להגיע. נושא הבטיחות תמיד היה בראש בכל ציוד שהזמנתי, ורק אחר כך באו שאר הפרמטרים.

ברגע שבניתי סדר עדיפויות הלכתי לחפש איזו קסדה מתאימה לי.
ושלא תטעו, עשיתי את אותו הדבר גם עם המעיל והכפפות שהזמנתי מחו״ל, וכן גם עם המגיני ברכיים, וכך אעשה גם עם נעלי הרכיבה שתיכף אזמין.

 

עם סדר העדיפויות הזה ניגשתי לאתרים של ציוד אופנועים והתחלתי לחפש קסדות לפי המחיר שקבעתי לי. נכון, ברור שרציתי קסדה של שוברט או של אראי, אבל הקסדות האלו לא היו בתקציב שלי, ומנגד, ידעתי שאני יכול לקנות את אותה רמת בטיחות ולסמן וי על אותם פרמטרים, בלי להוציא 1000$ על קסדה.

אז איך מזמינים ציוד איכותי לאופנוע מחו״ל ובזול?

אז יש לי כמה טיפים שיכולים לעזור לחסוך כמה דולרים שיוכלו להיות מושקעים בציוד נוסף.

 1. הטיפ הראשון הוא להיכנס לעמודי הסיילים של האתרים השונים. לכל האתרים יש אזור של סיילים ואפשר למצוא ציוד איכותי במחירים מטורפים. אולי תצטרכו להתפשר על מותג או על מראה, אבל כל עוד תמצאו ציוד שעומד בפרמטרים שקבעתם לעצמכם, המראה והמותג פחות רלוונטיים.
  בעמודי הסיילים תוכלו למצוא גם מותגים גדולים כמו אלפיינסטארס, דיינזי או אראי ותתפלאו מהמחירים של הציוד. לרוב הסיילים זה או מידות שלא נמכרו, או ציוד שלא היה פופולרי כמו שהחנויות חשבו, או ציוד סוף עונה שצריך להיפטר ממנו כי מגיעה הקולקציה החדשה. 
 2. טיפ נוסף להזמנת ציוד לאופנוע בזול הוא להזמין בתקופות של סיילים. מלבד עמוד הסייל, בתקופות מסויימות של השנה יש מבצעים כלליים על כל האתר. כך לדוגמא בתקופות של בלאק פריידיי, סייבר מאנדיי וחגים נוצריים מסויימים כמו חג המולד, פסחא וכו׳.
  באתרים אמריקאיים תוכלו למצוא מבצעים שווים ביום העצמאות האמריקאי, 4 ביולי. לפעמים שווה לחכות חודש למבצעים לפני שמזמינים ציוד לאופנוע.
  אם אתם מזמינים מאתר הולנדי (מוטואין) תוכלו לחכות לחודש אפריל שבו חל יום המלכה ובמהלכו גם אפשר למצוא מבצעים שווים על ציוד.
 3. טיפ שלישי כדי להזמין קסדה, מעיל וכפפות בזול תלוי במשלוח. לעיתים אנחנו מוצאים ציוד במחירים שווים, אבל כשמשקללים את המשלוח רואים שזה לא מאוד משתלם. במקרים כאלה אפשר להתאגד עם עוד חבר או מישהו שרוצה גם להזמין ציוד ולהתחלק בעלות המשלוח. בחלק מהאתרים מעל סכום מסויים המשלוח יהיה חינם ואז בכלל אתם מרוויחים מזה שצירפתם חבר למשלוח. במידה ואתם הרוכבים היחידים בחבר׳ה, אפשר להציע לאנשים בקבוצות אופנוענות בפייסבוק שיצטרפו אליכם וכך יחסכו לכם ולהם את עלות המשלוח. רוב האופנוענים שאני מדבר איתם בפייסבוק הם אחלה אנשים ולא הייתי חושש לעשות הזמנה עם מישהו מהם.
  לחלופין, במקום להזמין רק כפפות נגיד, אפשר להזמין עוד ציוד שבקרוב יידרוש החלפה, או שנרצה לשדרג. לדוגמא, במקום רק כפפות, אולי תרצו גם מגן גב חדש, או אולי תוקף הקסדה שלכם עומד לפוג ובעוד חצי שנה תצטרכו בכל מקרה להזמין חדשה.

כמו שאני תמיד אומר, ציוד אופנוענות איכותי לא חייב לעלות אלפי שקלים כמו שהוא עולה בארץ. אפשר למצוא אותו במחירים הגיוניים בחו״ל ועם קצת יצירתיות וסבלנות הדיל שתמצאו יכול להיות משתלם מאוד.
התפיסה שלי היא שבמקום לקנות קסדה בארץ ב2,000 ש״ח, אני מעדיף באותו סכום להזמין אותה מאתרים בחו״ל ולצרף אליה גם מעיל, כפפות, נעליים או כל ציוד אחר שאתם צריכים.
בכל מקרה, תסעו עם ציוד.