כמה עולה להזמין ציוד לאופנועים מחו״ל​

כמה עולה להזמין ציוד לאופנועים מחו״ל

היום בעידן האינטרנט אנחנו יכולים לעשות השוואות לכל מיני מוצרים ולדעת כמה אנחנו משלמים עליהם בארץ וכמה משלמים עליהם במדינות אחרות. וזה כבר לא סוד שבישראל אנחנו יכולים לשלם לעיתים פי שניים ויותר ממה שמשלמים על אותם המוצרים באירופה.
הרבה פעמים מאשימים את המוכרים בחמדנות, אבל בתכלס, החיים בישראל פשוט יקרים, המיסים גבוהים וכך יוצא שאנחנו משלמים מחירי פרימיום למוצרים שאינם מוצרי פרימיום.

היופי הוא שאפשר להזמין היום מוצרים מכל מקום בעולם וליהנות ממחירים הרבה יותר נמוכים ממה שנשלם פה בארץ.
נתקלתי בהרבה אתרים ישראלים שאומרים להזמין קסדה מחו״ל זה לא משתלם ושהתשלום על המשלוח יעלה לנו כמחיר הקסדה ובעצם לא עשינו בזה כלום.
טענה נוספת שנשמעת היא שלציוד לאופנוע שיובא לארץ באופן פרטי ״אין אבא ואמא״, או במילים אחרות, אין אחריות על המוצרים.
בנוסף יכול להיות שתשמעו שאי אפשר להעביר ציוד אופנוענות במכס ולכן לא שווה להזמין.

 

אז כל אלו הן טענות ישנות שכבר לא מחזיקות מים, והיום אפשר להזמין מוצרים, ליהנות ממחירים טובים ולדעת שקנינו את הטוב ביותר.
בואו נפרק את הנושא הזה ונבין איך אפשר להזמין מוצרים לאופנוע מחו״ל, ולא פחות חשוב, כמה זה יעלה לנו.

כמה עולה להזמין קסדה מחו״ל

אז המחירים משתנים בין אתר לאתר. כתלות באתר עצמו, וכמובן בארץ ממנה מגיע המשלוח, כך משתנה המחיר. אם תזמינו ציוד לאופנוע מארה״ב סביר שתשלמו יותר מאשר אם תזמינו מאירופה, אבל הכל תלוי במה תרצו להזמין. לרוב באתרים בארצות הברית תמצאו מבחר רחב יותר של מוצרים, יותר מותגים וביותר עיצובים מאשר תימצאו באירופה. אם אתם מוכנים לשלם את האקסטרא משלוח, תפאדלו, בי מיי גסט, לכו על זה. אני יכול לומר שאת הקסדה שלי הזמנתי מארה״ב בגלל שרציתי קסדה עם גרפיקה ספציפית והסכמתי לשלם את האקסטרה. אף על פי שיכלתי להזמין את אותו דגם מאירופה במחיר נמוך יותר, המשלוח שהוזמן מארה״ב לקסדה שווה (שעלתה 500$) יצא זול יותר מאשר רכישת הקסדה פה בארץ.

מגוון המחירים למשלוח משתנה, אך תצפו לשלם בין 25$-50$ על המשלוח. באתרים מסויימים יש אפילו משלוח חינם מעל סכום מסויים, בדרך כלל אזור ה200$.
האם זה משתלם? לרוב כן, במיוחד אם אתם קונים מוצרים יקרים יחסית, ובמיוחד אם אתם עושים קנייה גדולה.
אם אתם חדשים בעולם האופנוענות, וגם אם לא, אני ממליץ לרכב עם ציוד מלא – קסדה, מעיל, כפפות, מגיני ברכיים ומגפי רכיבה. בהזמנה כזו מחיר המשלוח הופך להיות זניח, והחיסכון שלכם לעומת רכישה של המוצרים האלה בארץ הוא מטורף.

 

רוצים לדעת מאיזה אתרים מזמינים ציוד לאופנוע? כנסו לקישור.

להחזיר ציוד לאופנוע לאתרים מחו״ל

חיכיתם וציפיתם למשלוח שיגיע, השליח צילצל ואמר שהוא בחוץ, מחכה שתירדו לקחת את החבילה. הגעתם הביתה, פתחתם את הקופסא וגיליתם שקיבלתם קסדה במידה לא נכונה. או לחלופין שקיבלתם מוצר פגום או חלילה שלא מדדתם את עצמכם כמו שצריך והמעיל ענק עליכם והמיגונים לא יושבים כמו שצריך.

מה עושים במקרה כזה? האם יש למוצרים האלו אמא ואבא אליהם אפשר לחזור?

 

למי שיש היכרות עם הזמנת מוצרים מחו״ל, מאירופה או מארה״ב ואולי יצא לכם להיתקל בשירות לקוחות של החברות האלה, אתם בטח יודעים שהשירות הוא ברמה אחרת.
חנויות שמוכרות אלפי מוצרים ביום ומשלחות לכל העולם מעריכות את הלקוחות שלהן ואת שביעות רצונם. שירות הלקוחות והטיפול בבעיות ובטעויות הוא בהתאם. להוציא מקרים חריגים (ויש כאלה אין מה לעשות), במקרה ותירצו להחליף מוצר או להחזיר ולקבל החזר כספי, כל שתיאלצו לעשות הוא לקחת את המוצר לדואר ולשלוח אותו בחזרה לחנות ממנה הזמנתם. אתרים גדולים מכסים את מחיר המשלוח חזרה אליהם וכך יוצא שהדבר היחיד שהפסדתם במקרה שקיבלתם מוצר לא מתאים, הוא זמן.
אגלה לכם סוד שלא כולם יודעים, כדי להחזיר חבילה לשולח, אין צורך לעמוד בתור בסניף הדואר, אלא רק להגיע ולמסור את החבילה.
כמובן שאני ממליץ לבדוק בכל אתר שאתם קונים בו האם יש החזר חינם ותוך כמה ימים ניתן לעשות את ההחזר. ממה שאני בדקתי, מסגרת הזמן שבה אפשר להחזיר את המוצרים יכולה להגיע עד 100 ימים (!) בחלק מהאתרים, כך שלא צריך לדאוג שאחרי 14 יום ״נתקעתם״ עם המוצר.

מה לגבי תשלום מכס, מע״מ וכו׳

אז לגבי תשלום מכס או מע״מ ישנן מדרגות של רשות המיסים. עד 75$ לא תיאלצו לשלם שום דבר.

מ75$ ועד 500$ תיאלצו לשלם מע״מ בלי לשלם מכס.

מ500$ ומעלה תיצטרכו לשלם מע״מ ומכס, אך הנחיות המכס על מוצרי אופנוענות השתנו בזמן האחרון והיום קסדות, מעילים, כפפות ומגיני ברכיים אינם צריכים לעבור במכס, ועל כן לא תצטרכו לשלם עליהם.

בקיצור, צריך לשבת ולחשב רגע האם מה שאתם מזמינים יוצא משתלם. במקרים רבים, במיוחד ככל שגודל הקנייה עולה, עדיף להזמין מחו״ל ולא לקנות בארץ.

תחשבו על זה ככה, במידה ותקנו בארץ תצטרכו לשלם מע״מ החל מהשקל הראשון, ובנוסף את כל התשלומים מסביב שהופכים את החיים בישראל ליקרים יותר. כשתייבאו ציוד אופנוענות בעצמכם יש סיכוי שתצטרכו לשלם את המע״מ, אך כל המסביב הרבה יותר זול ולכן גם מחיר החבילה שלכם ייצא הרבה יותר משתלם ויגיע עד דלת ביתכם.

 

לקרוא על הנחיות ייבוא אישי באתר רשות המיסים