כפפות מומלצות לאופנוע – חסינות למים

כפפות מומלצות לאופנוע - חסינות למים

כרוכבים אנחנו צריכים להיות עם עירנות מלאה לכל מה שקורה בכביש. אנחנו צריכים לשים לב, ולעיתים לחזות, כל אירוע שמתרחש על הכביש, ובשביל זה אסור ששום דבר יסיח את דעתנו.

מי שרכב בגשם יודע איזו רמת ריכוז נדרשת מאיתנו. הגשם, הקור, השלוליות או האחיזה תופסים חלק ניכר מתשומת הלב שלנו ועל כל זה צריך להוסיף תשומת לב למתרחש בכביש.

לכן כדאי שיהיה לכם ציוד נוח ואיכותי שישמור עליכם חמים ויבשים בימי הרכיבה הקרים והקשים.
עשיתי רשימה של כפפות מומלצות לחורף, כולן חסינות לגשם וידאגו שתגיעו הביתה יבשים וחמימים.

 

המומלצת של אלפינסטארס - Alpinestars Apex Drystar

כפפה חסינה למים של אלפיינסטארס בפחות מ100$. הכפפה עשויה עור ופוליאסטר ומספקת הגנה מגשם בעזרת שכבה מבודדת המיוצרת ע״י אלפיין סטארס ונקראת דרייסטאר. השכבה חסינה למים ומבטיחה שלא ייכנס גשם בזמן רכיבה.
מבחינת מיגונים, לכפפה יש מיגוני מפרקים קשיחים העשויים שני פאנלים כדי לאפשר תנועתיות מירבית בכפפה. לאצבעות אין הגנה קשיחה אך יש גשר שמחבר בין הזרת לקמיצה כדי למנוע שבירה של הזרת בעת החלקה.
כף היד עשויה עור עז, כמו שאנחנו אוהבים, ומכילה שני מיגונים רכים בבסיס כף היד.
מלבד זאת הכפפה היא כפפה ארוכה, שתיכנס מתחת לשרוול, וכן רצועת הידוק שתמנע כל מעבר של מים במורד היד. 

כפפה חסינת מים של אלפיינסטארס

הכפפה המומלצת של דאיינז - Dainese Tempest

אז מצאתי גם כפפה של דאיינזי במחיר הגיוני. לרוב אני לא ממליץ על מוצרים שלהם, לא בגלל האיכות (המעולה, שלא תטעו), אלא בגלל המחיר. בסקאלת מחירים של מוצרים לאופנוע דאיינזי בדרך כלל נמצאים בטופ, ולרוב אפשר למצוא מוצר של חברה אחרת שעושה את העבודה בפחות מחיר.

לשמחתי הצלחתי למצוא כפפה אטומה למים במחיר מצויין.
גם לדאיינזי יש את השכבה החסינה למים שלהם ונקראת D-Dry.
הטמפסט היא כפפת פוליאסטר המכילה את שכבת הדי-דריי וכן ריפוד שישמור עליכם יבשים וחמים בימי החורף.
לכפפה יש מיגונים קשיחים במפרקים וכף היד ממוגנת גם היא עם מיגונים לשורש כף היד ושכבה כפולה של עור סינטטי שתורמת לעמידות של הכפפה בפני החלקה.
הכפפה הזו מגיעה גם עם מחזירי אור באצבעות, אפשרות לשלוט במסך מגע עם האצבע המורה ועל גב האגודל יש מגב קטן שיעזור לנגב את המשקף בגשם.
סך הכל כפפה שמציעה הרבה, עם פשרה בחומרים כדי לשמור על תג מחיר תחרותי.

כפפה לחורף של דיינזי

כפפה לחורף של ריאקס - REAX Ridge WP

.הכפפות של ריאקס הן כפפות חסינות למים שמתקדמות צעד אחד קדימה מבחינת ההגנה שהן מספקות לידיים שלנו

מדובר בכפפה גבוהה שמכסה גם חלק מהאמה ומגינה עליה בעזרת מיגון רך לעצם המפרק. למפרקי האצבעות יש הגנה קשיחה מפאנל גדול שמכסה את כל אזור המפרקים.
כף היד עשויה שכבה כפולה של עור עז, ובאזור כרית כף היד יש מגן העשוי ״סופר פאבריק״ (אריג על). סופר פאבריק הוא שם של חברה שמייצרת אריג ייחודי העמיד לשחיקה פי 4 מעור.
שאר הכפפה עשויה עור פרה וכן חומר סינטטי אטום למים. בנוסף, בכפפות של ריאקס יש מחזירי אור באצבעות ובתפרים החיצוניים של היד, האצבע והאגודל מתפקדות עם מסכי מגע ובאצבע ובאגודל יש פד מיוחד לניגוב המשקף.
קחו בחשבון שהכפפה הזו לא מכילה שכבת בידוד מקור, כך שהיא אטומה לגשם אך לא תבודד את הידיים בימים הקרים באמת.
אם אתם החבר׳ה שנוסעים עם האופנוע לכל מקום בכל מזג אוויר ובכל ימות השנה (ובעיקר החורף) אולי כדאי שתשקלו כפפה ממוגנת שגם מבודדת קור.

נמכרות רק בארה״ב

כפפת אופנוע מעולה לגשם ולקור של חברת ריאקס

כפפה מומלצת של רוו׳יט - Rev'It Kryptonite GTX

כצפוי, לא כל היצרניות משקיעות כסף במחקר ופיתוח של בדים חסינים למים שישמשו אותן בליין המוצרים שלהן. הרבה חברות פשוט משתמשות בעור, או בחלופה הטבעונית/סינטטית והכי טובה בכל מה שמדובר בחסינות למים – גורטקס

גורטקס היא יצרנית אריג חסין למים שמקבלת מקום של כבוד בכל תחום הלבוש העמיד לגשם. מתחום לבוש הטיולים ועד תחום לבוש האופנועים, גורטקס היא שם דבר, והרבה חברות משתמשות באריגים שלהם.
האריג של גורטקס ייחודי מפני שיחד עם החסינות שלו למים הוא מאפשר לאדי זיעה לעבור דרכו, מה שאומר שהיד שלכם תישאר יבשה מגשם וגם יבשה מזיעה מאחר והוא אריג נושם.

רוו׳יט מייצרים את כפפת הקריפטונייט שלהם עם גורטקס כך שמבחינת עמידות לגשם אתם מכוסים.
גם מבחינת הגנה לידיים רוו׳יט דואגת לנו ובכפפה שלה יש פאנל גדול שמגן על מפרקי האצבעות ועל גב היד. 

כף היד עשויה עור עז שעולה עד האצבעות ומכסה גם את אזורי הציפורניים, ולאצבעות יש פאנל מיגון ששומר עליהן. למפרק האגודל גם יש מגן קשיח ולכרית כף היד יש מיגון רך שישכך אנרגיה בזמן נפילה.

לאצבע ולאגודל יש יכולת לתפעל צגי מגע ובנוסף יש פד לניגוב המשקף.

הכפפה הזו תתפקד גם בימים הקרים ביותר והיא מתקדמת משלושת הכפפות שהוצגו כאן מבחינת הגנה ומבחינת חומרים.

רוו׳יט קריפטונייט

החברה שלא הכרתם - Held Air N Dry

נישאר שנייה עם גורטקס רק כדי שנוכל להבין את הכפפה החדשנית הזו של הלד

כל האריגים הם למעשה רשת צפופה של חוטים. ככל שהרשת צפופה יותר כך האריג יותר חזק. תשוו לדוגמא בין ג'ינס לחולצה טריקו – הרשת של הטריקו פחות צפופה מזו של הג׳ינס ולכן אם תעמדו עם ג׳ינס וחולצה בגשם תירטבו מהר יותר באזור החולצה. לעומת זאת, בימים חמים, פלג הגוף העליון יהנה מכל משב רוח קליל בעוד הרגליים לא יקבלו מעט רוח גם אם תשבו על מאוורר.
גורטקס לא שונה מאריגים אחרים, גם הוא רשת צפופה של חוטים, אך גורטקס לקחו את הגישה הטכנולוגית ושילבו אותה באריגים שלהם. אתם מבינים, מולקולות אוויר קטנות יותר ממולקולות של מים ומה שגורטקס עשו הוא להמציא אריג העשוי רשת מספיק צפופה כדי שלא תאפשר מעבר של מולקולות מים גדולות, אך לא צפופה מדי, שתאפשר למולקולות אוויר קטנות לעבור.
זו המשמעות של ״אריג חסין למים ונושם״.

הלד החליטו להשתמש בתכונה הזו בכפפה המיוחדת שלהם ולהוסיף על זה את החדשנות שלהם.
ה Air N Dry היא 2 כפפות בכפפה אחת. מדובר בכפפה שתוכלו ללבוש כל השנה מאחר והיא עשויה שתי כפפות, תרתי משמע.

חלקה העליון של הכפפה עשוי גורטקס אז הוא חסין למים ומאוורר.

חלקה התחתון של הכפפה, כף היד, עשוי שתי שכבות עור – החיצונית שכבה של עור קנגורו מחורר והפנימית עור פרה שלא מאפשר מעבר של מים.
בימים קרים לובשים את הכפפה עם שתי שכבות כף היד. בימים החמים פשוט מרימים את השכבה מסינת המים ונהנים מכף יד עשויה עור מחורר וסופר נושם.
מבחינת הגנה, לכפפה הזו יש מיגון קשיח למפרקי האצבעות, מיגון קשיח לאצבעות עצמן ובנוסף, על הזרת והאמה תמצאו סופר פאבריק. כף היד, כאמור, עשויה עור קנגרו, מאוד חזק ומאוד עמיד ולכרית כף היד יש מיגון רך, מאוד גדול, העשוי גם הוא סופר פאבריק.
לשורש כף היד גם יש מיגון רך ובנוסף יש מגב קטן באצבע המורה כדי למגב את המשקף.
הרבה כפפה במחיר לא קטן, אבל בהחלט נותנת תמורה לכסף שלנו.

הלד ׳אייר אנ דריי׳, כפפת חורף וקיץ באחת
השכבה הכפולה של הכפפה של הלד