איך מזמינים ציוד לאופנוע מאתרים בחו״ל

להזמין ציוד וקסדה לאופנוע מאתרים בחו״ל

הכל התחיל כשחיפשתי לקנות ציוד מיגון לאופנוע החדש שקניתי. 

בגלל שזו פעם ראשונה שקניתי ציוד שהוא לא קסדה, חפרתי את האינטרנט כדי להבין מה אני קונה.
בגוגל כמו בגוגל, יש מלא מידע בנוגע לסוגי מיגון, רמות בטיחות, תקנים וכו׳, אבל להפתעתי (או שלא) עיקר המידע הוא באנגלית ובארץ רק עכשיו מתחילים לראות ניצנים של התייחסות לנושא.
מלבד המידע שמצאתי גיליתי גם מלא חברות עם ציוד שנראה מצויין על האופנוע.

היצע החברות, הדגמים והעיצובים בארץ הוא מוגבל מאוד. עיקר הקסדות שנמצא בחנויות בארץ הן של ls2, AGV, Icon שעכשיו משווקות ע״י הוטפיסטון ואם נחפש חזק בחנויות במרכז נמצא גם איזה שני דגמים של Arai או Shoei.
עיקר המיגון גוף שנמצא הוא של אלפיין סטארס או דיינזי, החברות הכי מוכרות וטובות, אך גם הכי יקרות.

כשנכנסתי לאתרים כמו Revzilla (עושים משלוחים גם לארץ) גיליתי שעולם הקסדות וציוד המיגון לאופנועים רחב הרבה יותר ממה שהכרתי.
פתאום גיליתי חברות כמו HJC, Shark, Speed&Strenght, Klim, Rev'it. חברות מצויינות בקנה מידה עולמי עם עיצובים מעניינים ובמחירים… חלום ישראלי.

מכאן ניסיתי להבין איך אני קונה מיגון איכותי שנראה טוב, וכמובן איך אני משיג אותו במחירי אירופה או אפילו ארצות הברית. בסך הכל מדובר בציוד יקר וכשאני חוסך 30-40% אני חוסך הרבה. 

למדוד, למדוד ועוד פעם למדוד

אז איך מזמינים קסדה מחו״ל ויוצאים מזה בשלום? האמת שהתשובה יותר פשוטה ממה שהתרגלנו לחשוב.

עם השינוי באופי הקניות בארה״ב ובעולם השתנתה גם תעשיית הציוד לאופנועים. לכל ציוד שתזמינו יש מספר דרכי מדידה שמבטיחות התאמה.

ככל שאנשים התחילו להזמין יותר ויותר באינטרנט כך היצרניות החלו להתאים את המוצרים לאופי הרכישה הזה.

בקסדות יש שני סוגים של צורות ראש, עגול או מוארך, כאשר רוב רובם של הקסדות המיוצרות והנמכרות הן בצורך ראש מוארכת. היצרנית היחידה שמתעקשת עם צורת קסדה עגולה היא Arai. כל השאר מייצרות בצורה מוארכת.

אחרי שתיסגרו על ציוד תיכנסו לאתר של היצרנית ושם תראו מה המידה המתאימה לכם. 
המדריך שלנו – איך למדוד קסדה וציוד לאופנוע.

לדעתי כדאי להימנע מטבלת המידות של החנויות מאחר ולא תמיד הן תואמות את של היצרניות. הכי טוב להיכנס לעמוד המוצר באתר של היצרנית ולמדוד לפי טבלת המידות שם.

כדי להיות בטוחים אפשר ללכת ולמדוד בחנות ואז להזמין קסדה מחו״ל, אבל לדעתי (ונסיוני) אין באמת צורך. אפשר לסמוך על טבלת המידות של היצרניות.  

איך מודדים? מהאתר הרשמי של אלפיין סטארס

להזמין קסדה באינטרנט

אז מה הפרוצדורה ועל מה משלמים?

בגדול מה שצריך לעשות זה להזמין את הקסדה באתר. התשלום המתבקש מאיתנו הוא תשלום מע״מ של 17% (נכון לכתיבת שורות אלו). 

בהזמנת קסדות מחו״ל או ציוד אופנוענות אחר אין תשלום למכסלמעט מקרים נדירים מאוד. התשלום של המע״מ עובד באחת משלוש צורות – 

  1. במקרה ושילוח המוצר נעשה דרך דואר ישראל תתקבל הודעת תשלום במעמד מתן החבילה, זאת אומרת, בסניף הדואר תתבקשו לשלם את המע״מ אחרת לא תקבלו את החבילה.
  2. במקרה ושילוח המוצר נעשה עם חברה פרטית כמו DHL, FedEx וכו׳ מה שקורה הוא שהחברה היא שמשחררת את המוצר מהמכס ומשלמת בעצמה את המע״מ. מכם ייגבה תשלום המע״מ לאחר מכן.
  3. באתרים מסויימים, כמו אמזון, המע״מ מגולם במחיר ולכם אין התעסקות עם תשלומים נוספים מלבד זה שתעשו באתר. חשוב לשים לב האם אמזון גובה את תשלום המס, שלא תזמינו ותגלו בארץ שאתם צריכים להוסיף עוד 17%

בכל המקרים השחרור מהמכס לא מתבצע על ידינו אלא על ידי חברת השילוח הפרטית או הדואר. 

אפשר להגיד הרבה דברים על הבירוקרטיה אבל במקרה הזה עשו לנו את החיים קלים ובאמת דאגו שנוכל להזמין מוצרים מחו״ל במחירים הגיוניים.

מחיר המשלוח משתנה מאתר לאתר, ובאתרים שאני בדקתי עומד על 19.90 יורו. מחיר הגיוני בהחלט במיוחד אם נוסיף לחבילה עוד ציוד כמו מעיל/כפפות/מגיני ברכיים/דיבורית או כל פינוק אחר.

העדיפות היא להזמין ציוד מאתרים באירופה בעיקר מפני שהקרבה לישראל אומרת שהמחיר של המשלוח יהיה נמוך. הזמנה מארה״ב כמעט תמיד תעלה יותר.

באמזון, נכון להיום, יש משלוח חינם על מוצרים מעל 50$ וזה בכלל כייף.

HJC RPHA 70 - הקסדה שלי (תמונה מהאתר של HJC)

מוצרים שאני רכשתי

אז אני הזמנתי כבר כמה קסדות באינטרנט, על זה יעיד מוזיאון הקסדות שיש לי. המוצרים הראשונים שהזמנתי הגיעו במזוודה מארצות הברית, וכשהבנתי שלהזמין מאמזון או מאתרים אחרים זה לא כזה מפחיד, מצאתי אתרים אירופאים ומהם הזמנתי.

המוצרים האחרונים שרכשתי הם:

קסדה של HJC שמלבד המראה שלה שקנה אותי ישר, נחשבת סופר מאווררת (מאוד חשוב לקיץ הישראלי) יחסית שקטה, ובטוחה מאוד.

מעיל של אייקון, גם הוא מאוורר יחסית והוזמן בעיקר מפני שהמראה תאם את הלוק הכללי שרציתי ומפני שבמחיר המעיל מגיע גם מיגון גב בתקן אירופאי.

כפפות sp-x air של Alpinestars. אין מה להוסיף על המותג הזה… בכל מירוצי המוטו GP זה מה שהחבר׳ה לובשים וזו אחת משתי החברות המובילות בתחום המיגון לאופנוענים.
אלו כפפות קיץ מאווררות עם מיגוני קרבון לאצבעות ולמפרקים וגם הגנה בסיסית לפרק כף היד.

Alpinestars SPX Air Carbon - תמונה מהאתר של Alpinestars

מגיני ברכיים, גם הם של אלפיין סטארס דגם sx-1. המגינים הכי טובים שמצאתי במחיר שיכלתי להשקיע.

Alpinestars sx-1. מגיני ברכיים במחיר מעולה. תמונה מהאתר של Alpinestars

המוצרים הבאים שאזמין הם ללא ספק קסדה של אראי או שוברט (אני הולך על הביוקר אני יודע), פשוט בגלל הבטיחות, הנוחות המטורפת והשקט והבידוד שהן מציעות. אני עושה נסיעות ארוכות של כמעט שעה כל בוקר וכל ערב, ואני מרגיש שאני מתעייף מאוד מהרעש בקסדה.

סביר שאזמין גם מגפי רכיבה. אחרי הכל זה מרגיש קצת מצחיק להיות עם כל הציוד הזה ונעליים של נייק.