איך למדוד קסדה וציוד לאופנוע

איך למדוד קסדה וציוד לאופנוע לפני שמזמינים מחו״ל

המחסום העיקרי שניצב בפני רוכבים ורוכבות שרוצים להזמין קסדה לאופנוע מחו״ל או כל ציוד אופנוענות אחר הוא נושא המידה והאם הציוד שהוזמן יתאים.
מחסום נוסף, אבל פחות משמעותי הוא מה יקרה אם הציוד שהוזמן לא יתאים? האם אפשר יהיה להחזיר אותו? באיזה מחיר? מי ישלם על המשלוח חזרה ותוך כמה זמן אפשר להחזיר?
אז לפני שנצלול לעומק אני יכול להגיד שכל החששות האלו הם אמיתיים והגיוניים, אך אפשר לפתור אותם בקלות וגם אתם תוכלו ליהנות מציוד איכותי שמגיע מהר במחירים שפויים שלרוב יכולים להגיע לחצי מהמחיר בארץ.

איך מודדים ציוד לאופנוע לפני שמזמינים מחו״ל

טוב אז קודם כל, יש משפט באנגלית שאומר – Measure twice, cut once. הכוונה היא שכדי לא לעשות טעויות צריך למדוד פעמיים ולהיות בטוחים במידה. אם תשאלו אותי, אני מודד שלוש פעמים ומזמין.
איך מודדים? לפי ההנחיות של היצרנית.
הזמנה מאתרים, במיוחד אתרים בחו״ל הפכה להיות נחלת הכלל ועם הזמן פחות ופחות אנשים הולכים לחנות כדי לקנות ציוד לאופנוע, והיצרניות מבינות את זה. באתר של כל יצרנית יש טבלת מידות באינצ׳ים ובסנטימטרים עם הסברים איך ואיפה למדוד וכדי לא לטעות חשוב לעקוב אחרי ההסברים האלו במדוייק. אם יש משהו אחד שאני תמיד עושה הוא להיכנס לאתר של היצרנית ולא לסמוך על האתר שמוכר לי.
כן, ברוב האתרים יש טבלת מידות ולרוב היא תואמת למוצר, אבל כדי למנוע טעויות אני לא סומך על זה.
נגיד ומצאתי מעיל של דיינזי או אלפיינסטארס שמתאים לדרישות שלי אני אכנס לחפש אותו באתר של היצרנית ואמדוד את הגוף שלי לפי ההנחיות שלהם.

אם טבלת המידות לא נמצאת בתפריט האתר, כמעט תמיד תוכלו למצוא אותה בחלק התחתון ביותר באתר. אם גם שם היא לא מופיעה אז אפשר לחפש בגוגל את שם המותג באנגלית יחד עם המילים "Size Chart" או ״Size Guide" – לדוגמא – "Alpinestars size chart".

לעיתים לא תמצאו את טבלת המידות בקטגוריה בתפריט, אלא בעמוד המוצר. בחרתם מעיל של דיינזי, כנסו לעמוד של המוצר האתר שלהם ושם תוכלו למצוא את טבלת המידות.

כשמודדים חשוב מאוד להשתמש בסרט מידה גמיש ולא במטר וכמובן לוודא שיחידת המידה תואמת בכלי המדידה תואמת את יחידת המידה בטבלה באתר – לא למדוד בסנטימטרים בזמן שבטבלה כתוב באינצ׳ים. בנוסף, לא הייתי ממליץ למדוד בסנטימטרים ולהמיר את המידה בגוגל או בכל מקום אחר, אלא למצוא את הטבלה בסנטימטרים וללכת לפי המידות המדוייקות. כשממירים עלולות להתקבל מידות שלא יהיו מדוייקות.

טבלת המידות בצד ימין - מהאתר של דיינזי

איך מודדים קסדה לאופנוע

אלא אם צויין אחרת, כשמודדים קסדה צריך להשתמש בסרט מידה בהיקף הראש מהמצח, דרך קו החיבור העליון של האוזניים לראש ולאחורי הראש לחלק הכי בולט. למדוד שלוש פעמים ואפילו לתת למישהו למדוד בנוסף למדידה שלכם ולהזמין.

איך מודדים קסדה - מהאתר של שואי

איך מודדים מעיל לאופנוע

כשמודדים מעיל לאופנוע לרוב צריך למדוד את היקף החזה, את אורך הזרועות ולעיתים גם את ההיקף ואת אורך הגב מלמעלה למטה.
את החזה מודדים בנקודה הרחבה ביותר, מתחת לזרועות צמוד לבית השחי, עם הידיים למטה. את הזרועות מודדים מה״פינה״ של הכתף, העצם הכי קיצונית בכתף, ועד לפרק כף היד. את היקף הזרועות מודדים לרוב בזרוע (האזור שבין המרפק לכתף) במרכז הזרוע שהוא לרוב החלק הכי רחב.
אורך הגב יימדד מהחולייה העליונה ביותר בגב, מעט מעל קו הכתפיים ועד קו המכנסיים.

איך מודדים כפפות

כפפות מודדים בקו המפרקים של ארבע האצבעות, כאשר כף היד פתוחה לרווחה והאצבעות פתוחות ומתוחות. אלא אם מדובר בכפפות עם צורה ייחודית, זו המדידה היחידה שתצטרכו. לעיתים רחוקות תצטרכו למדוד את כף היד מבסיס פרק כף היד ועד לנקודה הרחוקה של האצבע השלישית, האמה.

איך מודדים נעליים

כשמדובר בנעליים לרוב הולכים לפי מידת הנעליים שלכם.

מה קורה אם אני בין מידות

אז לפעמים קורה שאנחנו נמצאים בין שתי מידות, לדוגמא, מידה מדיום בקסדה שאני רוצה להזמין היא בהיקף ראש 57-58 ס״צ ומידה לארג׳ היא בהיקף 59-60 ס״מ, אבל הראש שלי יצא 58.5 ס״מ. במקרים כאלה תמיד מומלץ לבחור את המידה הקטנה יותר משתי סיבות עיקריות:

 

  1. ציוד תמיד מתרחב, לא משנה אם מדובר בנעליים, מעילים או קסדות, בתוך כמה רכיבות הציוד יתרחב מעט ויקבל את הצורה של הגוף שלכם ולכן אין סיבה לחשוש ממידה קצת יותר קטנה.

  2. זו הסיבה החשובה יותר. ציוד מגן לאופנוע חייב להיות צמוד על הגוף כדי להיות אפקטיבי ולשרת את המטרה שלו באופן מיטבי, ולכן אם אתם בין מידות תמיד מומלץ ללכת על המידה הקטנה יותר (בתנאי ולא מדובר ב10 ס״מ פחות כמובן).

הציוד שהזמנתי לוחץ ומרגיש קטן

לפני שרצים להחליף ומתבאסים מזה שהציוד קטן, כדאי לצאת איתו לכמה רכיבות כדי לתת לו לקבל את הצורה של הגוף. כשאני הזמנתי כפפות וקסדה מארה״ב הציוד שהגיע ממש לחץ עליי וכבר חשבתי שהזמנתי מידה לא נכונה, אבל תוך 150 ק״מ בערך הרגשתי איך הכפפות והקסדה ״נפתחות״ וכל רכיבה הם נהיו יותר ויותר נוחים. היום הם כבר יושבים עליי מצויין ואני יודע שהזמנתי את המידות הנכונות. כשמזמינים ציוד מעור, אבל לא רק, חשוב לזכור שלוקח לו זמן להתגמש, אז לא לדאוג.

חשוב לדעת

נכון שאנחנו מתרגלים למידה קבועה ונוטים ללכת איתה. אם אני לובש M אז סביר שכל החולצות שלי יהיו מדיום, אבל כשמזמינים ציוד לאופנוע לא צריך להתייחס לשמות המידות, מה שחשוב זה למדוד ולהזמין לפי הסנטימטרים או האינצ'ים שמדדתם ולא לפי שם המידה. יכול להיות שמדדתי ויצא XXL, אני אזמין את המידה הזו מאחר והיא זו שתואמת למידות שלי.

מה קורה אם אני צריך להחליף

רוב המשלוחים לארץ מתבצעים ע״י חברות שילוח בינלאומיות כמו DHL או UPS, ובמקרה שתרצו להחזיר תצטרכו ליצור קשר במייל עם האתר ממנו הזמנתם והם ייתנו לכם קוד שישלם על המשלוח חזרה או על חלק ממנו ולאחר מכן יישלחו אליכם שליח שיאסוף את החבילה. ההשתתפות העצמית במקרה של החזרת משלוח לרוב נמוכה ותעלה באזור ה5$. חשוב מאוד לא לזרוק את הקבלות או את האריזות שכן בלי הקבלה והאריזה המקורית יש סיכוי טוב מאוד שלא יקבלו את המוצר בחזרה. כמו כן, לא להשחית את האריזה – לפתוח בעדינות ולא לקרוע לגזרים.