מגיני ברכיים מומלצים לאופנוע

מגיני ברכיים מומלצים לאופנועי כביש

אחד המיגונים החשובים והמאוד לא נפוצים לראות על רוכבים בארץ הוא מגיני ברכיים.

אחרי שלוש החלקות הבנתי שהחלק שתמיד פוגע ברצפה הוא הברכיים. נכון, לקח לי זמן להבין את זה, אבל מרגע שהבנתי החלטתי שצריך לעשות משהו בנדון.
הברכיים תמיד נפגעות בהחלקה ולעיתים יש סיכוי שהאופנוע ייפול על הדרך, מקרה לא נעים בכלל שיכול להסתיים בניתוחים ושיקום.
מגיני ברכיים יכולים למנוע את כל הבלאגן הזה ולהפוך החלקה קשה להחלקה קלילה.
כשמדובר במגיני ברכיים אין יותר מדי מה לחשוב. בסופו של דבר מדובר באותה נוסחה שרואים אצל כל היצרנים היום והאמת שהנוסחה הזו לא מסובכת יותר מדי.
מגן שמכסה את הברך, חלק מהירך וחלק מהשוק ונסגר עם רצועות סקוץ׳.
מה שכן, יש הבדל בין מגיני ברכיים לבין מגינים מהדקי ברכיים – באנגלית זה יותר מובן – Knee Guard (מגיני ברכיים) לעומת Knee Brace (מגינים מהדקי ברכיים).

ההבדל בין השניים מתבטא ברמת ההגנה שהם מספקים, וכמובן במחיר.

מבחינת ההגנה, מגיני ברכיים נועדו להגן על הברך בפני פגיעה בלבד. הכוונה היא שמגיני הברכיים ישככו מכה ברצפה/בכביש ויספגו חלק ניכר מהאנרגיה ולא יעבירו אותה לברך.
כשמדברים על מגינים מהדקי ברכיים מדברים על הגנה נוספת ושונה לגמרי. מלבד הגנה בפני פגיעה וספיגת האנרגיה, מהדקי ברכיים מגינים על הברכיים בפני סיבוב. עיקר הפגיעות הקשות בברכיים בזמן החלקה נגרמות מסיבוב של הברך, מה שמביא לפגיעה ולעיתים לקריעה של שרירים ורצועות. השיקום הארוך לרוב בא לטפל בפגיעות כאלו ולאו דווקא בשבר של הברך. בגלל כמות הדם הנמצאת בעצמות לעומת הרצועות, העצמות מתאחות ומשתקמות הרבה יותר מהר. רצועות קרועות יכולות לקחת גם חצי שנה או שנה כדי להתאחות ולהחלים כמו שצריך.

עם רמת ההגנה שכל אביזר מספק, כך משתנה גם רמת המחיר. אם מגיני ברכיים איכותיים יעלו בסביבות ה100$ או 120$, אז מגינים מהדקי ברכיים טובים יכולים לעלות גם 500$ צפונה.

 

בואו נסקור שלושה מגיני ברכיים מומלצים.

מגן ברכיים לאופנוע - Leatt Dual Axis Knee Guard

מגיני ברכיים של ליאט הם אחלה מגינים. עשויי פלסטיק קשיח ומבפנים מכילים ספוג שהופך את הלבישה שלהם לאורך זמן לנוחה מאוד.
המגינים האלו נסגרים בשלושה מקומות שונים – בירך, בחלק העליון של השוק וכן בחלק התחתון של השוק.
המגינים האלה מתכווננים בעזרת סקוץ׳, אך נסגרים ונפתחים עם קליפס פלסטיק קטן כך שלא תצטרכו לשנות את הכיוונון של המגינים כל פעם שתלבשו אותם. מכווננים פעם אחת ופותחים וסוגרים עם הקליפס.
בעבר מגיני ברכיים היו עם ציר אחד מה שאומר שהופעל לחץ על צידי הברך וברכיבה בה הרגליים זזות כמו גם ברכיבות ארוכות, המגינים לא היו נוחים ולמעשה הפכו לנטל על הרוכב.
השינוי שיצרניות המיגון עשו במגיני ברכיים הוא להשתמש בשני צירים, מה שמאפשר תנועתיות טובה יותר של המגן עם הברך בלי להפעיל עליה לחץ.

מגן ברכיים של חברת Leatt

מגן ברכיים אלפיין סטארס - Alpinestars SX-1

אני לא יודע לומר לכם מי קדם למי, המגינים של אלפיינסטארס או המגינים של ליאט, אבל מה שאני כן יכול לומר לכם זה שבתכלס, מדובר באותו מוצר.

העיצוב והמראה אמנם שונים אך מבחינת מיגון ו״טכנולוגיה״ מדובר באותו מוצר.
כמו בליאט גם בSx-1 של אלפיינסטארס המגינים מתכווננים עם סקוץ׳ ונסגרים ונפתחים בעזרת קליפס.
שניהם עשויים פסלטיק קשיח ועומדים בתקן האירופאי למיגון אופנוענים – CE Level 1. גם אלפיינסטארס ריפדו את החלק הפנימי של המגן בספוג נעים שיאפשר לכם לרכב איתם הרבה זמן בלי להרגיש אותם, ולשניהם יש מערכת של ציר כפול כדי לא לייצר לחץ על הברך.

אצל אלפיינסטארס אין שלושה קליפסים לסגירה של המגן אלא רק שניים – אחד בירך והשני בשוק. מה שכן, אצל אלפיינסטארס הגומי שמהדק את המגן לשוק ממש גדול ומקיף כמעט את כל השוק מלמטה למעלה.
הדבר החשוב בשני המגינים הללו הוא שהם מכסים גם חלק מהירך וחלק נכבד מאוד מהשוק.

מגן ברך Sx-1 של אלפיינסטארס

מגן ברכיים דיינזי - Dainese Knee V E1 N

המגן של דאיינז עומד גם הוא בתקן CE Level 1, כמו המגינים של אלפיין או של ליאט. מה שכן, מדובר במגן מעט יותר קטן מבחינת שטח הרגל שהוא מכסה.

המגן של דאיינזי מורכב משלושה פאנלים שעובדים כמו שלוש חוליות שמתחברות בסינרגיה אחת לשנייה. פאנל ראשון מכסה חלק קטן מהירך, פאנל שני מכסה את הברך והפאנל השלישי מכסה את עצם השוקה.
שלושה סקוצ׳ים מחברים את המגן הזה לרגל שלכם, בירך ובשוק, ופה אין קליפס להוריד ולשים את המגנים.
תיאלצו לפתוח ולסגור את הסקוץ׳ וכך בעצם לשנות את הכיוונון של המגן (לא באמת סיפור). דבר אחד שכן יכול להיות סיפור הוא שפתיחה וסגירה של סקוץ׳ לאורך זמן הורסת את הסקוץ׳, אז כדאי לקחת את זה בחשבון.

מגן ברכיים של דאיינזי

כמה דברים על שלושת המגינים האלו –
שלושתם מגינים מאווררים, עם חורים שנותנים לרוח לעבור דרכם ולא יגרמו לרגל שלכם להזיע.
שלושתם נועדו ללבישה מעל המכנס, כך שלא משנה מה תבחרו ללבוש, ג׳ינס, מכנס לחתונה או מכנס קצר, עדיין תוכלו להשתמש במגינים האלו.

הדבר השלישי ואולי הכי חשוב הוא ששלושתם מאושרים CE Level 1 מה שאומר ששלושתם מיועדים ומאושרים לרכיבה על אופנועי כביש.
הרבה מגינים אחרים לא מאושרים ולמעשה מיועדים לרכיבת שטח. זה לא אומר שהם לא יתמודדו טוב עם פגיעה על אספלט, אבל הם לא מיועדים לכך.


הכי חשוב לזכור זה שלא משנה מה תבחרו, העיקר שתבחרו משהו. ג׳ינס לא יגן על הברכיים שלכם מכלום, וגם אם אתם קצרים בסכום להשקעה, עדיף מגן כלשהו על פני רכיבה בלי מגן.