5 מגיני גב מומלצים ל2021 במחירים מפתיעים

5 מגיני גב מומלצים לאופנוע במחירים מפתיעים

***עדכון לשנת 2021***

עיקר החידושים בתחום מגיני הגב היה בשנה שעברה, 2020, כשעיקר החברות הוציאו לשוק את המעילים המתנפחים שלהן, כל חברה עם הטכנולוגיה שלה.
בתחום מגיני הגב הקשיחים או הקשיחים למחצה כמו ה D3O אין חידושים, ולכן ההמלצות שלנו לשנת 2020 תקפות גם ב-2021.
גם המחירים נותרו אותם מחירים, וכמובן גם ההמלצה לרכב על אופנוע עם מגן גב, אולי המגן גוף הכי חשוב. במחירים בהם הם מוצעים, אין סיבה לא לרכוש אחד ולרכב על בטוח.

מגיני הגב המומלצים

  • מגן גב לאופנוען הוא המיגון הכי חשוב אחרי קסדה.

יש הרבה פציעות שנוכל להתמודד איתן ולהחלים מהן דיי מהר. בכל מה שנוגע לפציעות גב ועמוד שידרה, אנחנו רוצים למנוע אותן ככל האפשר. עמוד השדרה הוא חלק מאוד חשוב בגוף שלנו וככזה, אנחנו צריכים לשמור עליו בצורה הטובה ביותר.

מיגון גב הוא השקעה הכרחית וסופר חשובה, ובעלות לא גבוהה של עשרות דולרים עד מאתיים דולר נוכל לקנות אחלה מגיני גב שבמקרה הצורך יעשו את ההבדל בין שיקום פיזי ממושך, ובין פשוט לכעוס על עצמנו ולצאת מזה בשלום.

 

ישנם שני סוגים של מיגוני גב – אחד שעומד בפני עצמו, זאת אומרת, מיגון שמגיע עם רתמות ורצועות שמתחברות על הגוף, והשני הוא מגן שנכנס לתוך כיס ייעודי בגב המעיל.

חשוב לדעת שרוב המעילים מגיעים עם מגיני מרפקים ומגיני כתפיים, אך ללא מגיני גב. במקום זאת, הם מגיעים עם חתיכת ספוג קשיח שנועד לדמות את מיגון הגב, אבל בשום אופן אין להתייחס לזה כאל מיגון. במקרה הטוב זה ריפוד לגב ולא יותר מזה. זה לא מה שיציל אתכם בזמן תאונה ואל תסמכו על זה.

 

הדברים שחשובים לי בכל מה שנוגע למגן גב הם:

א׳ – שיהיה לפי התקנים והסטנדרטים הגבוהים ביותר. כל מגן ברמת ce level 2 צריך להעביר לרוכב לא יותר מ9 קילו ניוטון במקרה של פגיעה. במיגון גב אנחנו מחפשים ce רמה 2, שיעביר לגוף כמה שפחות אנרגיה מהפגיעה (לקריאה על סוגי תקנים למיגון).

ב׳ – שיכסה את הגב כמו שצריך, מהגב העליון ועד עצם הזנב, כמעט עד הישבן. שיתפוס כמה שיותר שטח על הגב.

ג׳ – שיהיה מאוורר ככל האפשר. עיקר הרכיבה היא בקיץ ואני לא רוצה מגן גב שיידבק אליי ויגרום לי להזיע כל הנסיעה.

ד׳ – אם אפשר, שיהיה גמיש ויזוז ביחד איתי על האופנוע, שלא יגביל את התנועה שלי.

בואו נעשה סקירה של מגיני הגב המומלצים.

 

Forcefield

פורספילד היא חברה אמריקאית שמתמחה במיגוני גוף לאופנוענים. בניגוד לחברות הגדולות שמייצרות את כל סוגי האביזרים לאופנוענים, פורספילד מתמקדת אך ורק במיגונים. לא במעילים/כפפות/נעליים וכו׳, אלא רק במיגונים שאפשר להחליף בכל מעיל או מכנס שתקנו.

מדובר בחברה הכי טובה היום למיגון גוף והם ממש מומלצים. בארץ לא תמצאו אותם, אבל לא תהיה לכם בעיה להזמין מוצרים שלהם מאירופה ובטח מארה״ב.

יש להם שלושה סוגים של מיגוני גב, ומכיוון שהסוג הראשון הוא ce level 1 ולא level 2, אני לא הולך לדבר עליו. 

 

מגן גב Forcefield Isolator – מגן קל משקל ומאוורר שנותן לרוכב רמת הגנה גבוהה, ועדיין שומר על גמישות ואוורור.

מגן גב Forcefield Pro Lite k – המגן הכי טוב של חברת פורספילד. מאוד מאוורר, ומעביר לרוכב את כמות האנרגיה הנמוכה ביותר במקרה פגיעה. זה המגן הכי טוב שאפשר לקנות היום והוא מאוד מומלץ. בעלות של 90$ מדובר בהשקעה הטובה ביותר שאפשר לעשות.

למגינים של פורספילד יש לא פחות משמונה צורות שנועדו להתאים לכל מיני סוגים של מעילים. כנסו לאתר שלהם כדי לראות מה מתאים לכם.

Forcefield Pro Lite K

מגן גב D3O Viper Pro

חברת מוצרי האופנוענות אייקון (Icon) וחברת D3O עשו הסכם שותפות לפיו D3O תייצר לאייקון את כל המיגונים שלה. באופן הזה אייקון לא צריכה להשקיע משאבים בייצור של מיגונים ועמידה בתקנים. מהסיבה הזו מיגונים של חברת D3O מוכרים מאוד עם חברת אייקון, אבל מדובר בחברה עצמאית שמייצרת מיגונים לאופנוענים, אבל לא רק.

חברת D3O פיתחה חומר שמשנה את הקשיות (או הקושי?) בהתאם לצורך. למעשה מדובר בחומר סופר גמיש שבמקרה פגיעה מתקשח וסופג את עיקר האנרגיה. חומר מגניב ממש שמאפשר לרכב עם מיגון גב כמעט בלי להרגיש אותו, אך בהחלט עושה את העבודה כשצריך אותו.
הViper Pro עומד בתקן ce level 2, אך רק כמעט. אני לא בא לומר שזה לא טוב, אלא אם אתם סוג הרוכבים שמחפשים את רמת ההגנה הטובה ביותר ולא משנה באיזה מחיר, תוכלו למצוא מגיני גב שיגנו עליכם יותר טוב מזה. בכל מה שקשור לגמישות, נוחות, התאמה לגוף, לא תוכלו למצוא יותר טוב מזה.
המחיר שלו משתנה בהתאם לסוג המיגון ונע בסביבות ה-60$.

יתרון שאני מוצא במגן הזה ומסיבה זו אני משתמש בו הוא שבסוף הרכיבה אני יכול פשוט לגלגל את המעיל ולדחוף אותו לתוך הארגז. מיגון קשיח לא מסוגל לזה ואם אתם מסוג הרוכבים שלא מסתובבים עם הציוד עליכם שווה לקחת את זה בחשבון.

 

D3O Viper Pro - מגן גב גמיש בתקן ce level 2

Alpinestars Nucleon KR1 Celli

סדרת Nucleon של אלפיין סטארס קיימת כבר שנים. פה לא תמצאו איזו טכנולוגיה שמגיעה מפיתוח של נאס״א, חומרים מיוחדים או דברים כאלה. פשוט מגנים טובים וחזקים שעשויים מפולימר וסופגים אנרגיה כמו שצריך.

מיגון הגב הזה עשוי שכבת ספוג שהיא הצמודה לגב הרוכב, ושכבה של פולימר קשיח שנועד להגן על הגב ולספוג את מכת הפגיעה. זה מגן גב דיי גמיש שנועד לזוז ביחד עם הרוכב, אבל זה לא מגן גב שלא תרגישו בו. המגן מחורר כך שהוא מאפשר רמת אוורור גבוהה, והוא מתאים לכל המוצרים של אלפיין סטארס, ולא רק לשלהם. כל מעיל עם כיס בגב למיגון יוכל לאחסן את המגן הזה.
כאמור, הסדרה הזו קיימת כבר שנים ולמרות שכל שנה או שנתיים הם מוציאים את המגן הזה בעיצוב שונה, בסופו של דבר מדובר באותו מוצר – מגן עשוי פולימר בתקן ce level 2. 

Dainese Pro-Speed

חברת דיינזי עושה אחלה ציוד ואחלה מיגונים לאופנוענים. המיגון גב מסדרת פרו-ספיד לא שונה מכל שאר המוצרים שלהם.
המגן שלהם עשוי ספוג בחלקו הפנימי ומספק נוחות לרוכב. בחלקו החיצוני עשוי פולימר קשיח וביניהם יש שכבה עשויית אלומיניום בצורה של חלת דבש (או כוורת). זה אומר שמדובר במגן חזק שמסוגל להתמודד עם עוצמה גבוהה ויחד עם זאת להיות מחורר ולאפשר זרימת אוויר גבוהה.
מבחינה ארגונומית, החומר ממנו עשוי המגן אמנם לא גמיש אך הוא עשוי מארבע חוליות שיכולות לזוז ומאפשרות תנועה על האופנוע – כיפוף של הגוף קדימה ולצדדים. יתרון שיש למיגון שאינו גמיש הוא שהוא מוגבל ברמת הכיפוף הנגדי שלו – זאת אומרת שהמגן לא מתכופף אחורה וכך מגן על הגב במקרה של פגיעה בעצם צר וגבוה כמו עמוד לדוגמא.
דיינזי כמו דיינזי חייבים לשים את תג המחיר הכי גבוה בשוק והמגן שלהם עולה בהתאם.

Dainese Pro-Speed - מגן גב דיינז עשוי 4 חוליות לגמישות אופטימלית

Spidi Warrior L2

ספידי זו חברה איטלקית שקיימת משנת 1977 ומייצרת את כל סוגי האביזרים לאופנוענים, מנעליים, כפפות, מעילים ומיגונים. מדובר בחברה לא מאוד מוכרת (שעכשיו מתחילה להופיע בחנויות בארץ) שמייצרת אחלה מוצרים.

מיגון הגב שלה מורכב משלוש שכבות ברמות קושי משתנות שנועדו לתת לרוכב מקסימום הגנה ומקסימום נוחות. המגן עשוי שכבת פולימר קשיחה, מתחתיה ספוג מעט רך אך קשיח ומתחתיו ספוג רך שבא במגע עם גוף הרוכב. החסרון של המגן הזה הוא שהוא לא מחורר בכלל, מה שאומר שבימי הקיץ תקבלו שכבת הגנה נוספת חינם אין כסף – זיעה.
בסך הכל מדובר באחלה מגן אך במחיר שלו לא בטוח שהוא יהיה האופציה הטובה ביותר לרכיבות בארץ.

לסיכום

במאמר הזה סקרנו חמישה מגני גב הכי מומלצים היום בשוק. שימו לב שסקרתי מיגונים לאופנוענים מדרגת ce level 2 בלבד מאחר ואני מאמין שבמיגון גב אין סיבה וצורך להתפשר ברמת המיגון. בהבדל של בין 10-15$ לדרגת מיגון גבוהה יותר, אין סיבה ללכת על מיגון רמה 1.

 

חוץ מהמגן של D3O, לכל המגינים יש גרסה עם חגורת בטן וכתפיות, מה שאומר שאפשר לרכוש אותם כמגן עצמאי ופשוט לשים על הגב. זו יכולה להיות אופציה נוחה למי שלא רוכב עם מעיל, או למקרה ויש לכם מעיל בלי כיס למגן. קחו בחשבון שמגן עם רתמות עולה בסביבות ה20$ יותר.