מגן גב דיינזי ואלפיינסטארס

מגן גב דיינזי ואלפיינסטארס

דיינזי ואלפיינסטארס הן שתי החברות הטובות ביותר בעולם לציוד אופנוענות ולמיגוני גוף. היום צומחות חברות נוספות שמתקרבות אליהן אך קשה להשתוות לשתי יצרניות הענק האלו שכן הן אלו שנבחרות על ידי הרוכבים התחרותיים למגן ולהלביש אותם.
זה אומר שמצד אחד, מבחינה תודעתית ופרסומית, רואים את הלוגואים שלהן בכל המירוצים הנחשבים ועל הרוכבים הטובים בעולם. מצד שני, זה אומר שיש לחברות האלו הזדמנויות בלתי נדלות לבחון את המוצרים שלהן בסיטואציות קיצוניות שכמעט ולא נראות ברכיבות היומיומיות. רוכבי מוטו GP רוכבים במהירויות של 200 ו300 קמ״ש ולא אחת מחליקים או עושים תאונה במהירויות האלו ויוצאים מזה בלי פגע. העובדה המשוגעת הזאת קורית בזכות איכות המיגון והמוצרים של הרוכבים האלו, מיגון ומוצרים שלרוב מיוצרים ע״י דיינז או אלפיין סטארס.
כמובן שכדי להיות ממוגנים כמו רוכבי מוטו ג׳י פי תיאלצו לשלם סכומים שמשתווים למחירי אופנוע חדש, אך במחירים נמוכים וארציים יותר תוכלו לקבל טכנולוגיה ורמת מיגון שמתקרבת לזה ובאמת תשמור לכם על הגב, הידיים או הראש במקרה הצורך.

מגן גב דיינזי - הטובים ביותר

כשמדברים על מגיני גב של דיינזי יש כמה אופציות לבחור מהן:

מגן גב דיינזי לרוכב הממוצע - Dainese Pro Armor G

מגן גב שהוא המילה האחרונה ומהווה קפיצה משמעותי במיגון גב ״קשיח״. המילה קשיח מופיעה במרכאות מאחר וכן, מדובר במיגון קשיח, אך הוא כלכך גמיש שמצחיק לומר שהוא קשיח. המגן הזה זז כאילו היה עשוי גומי, אך החומר ממנו הוא עשוי והמבנה שלו נותנים לו את האפשרות להיות גמיש מאוד ולזוז עם הרוכב בלי בעיה. המגן הזה מאושר ce level 2, מה שאומר שהוא נותן את הגנת הגב הגבוהה ביותר שמומלצת ומאושרת ע״י התקן האירופאי. המגן הזה גם מאוורר בטירוף. הוא יותר עשוי חורים מחומר, אך זה לא פוגע באיכות ההגנה שלו. המגן עשוי צורת כוורת – משושים שיושבים אחד על השני ומסוגלים לחלק את אנרגיית הפגיעה לכל המגן אך לא להעביר אותה לגב הרוכב.
המגן הזה מיועד להיכנס לתוך הכיס האחורי של המעיל ולהישאר שם.

 

המחיר שלו הוא 80$. מחיר מצחיק יחסית לעובדה שהוא מגן על הגב שלכם מפגיעות ופציעות.

מגן גב דיינזי פרו ארמור ג׳י

מגן גב נוסף של דיינזי - Pro Armor

המגן הזה עשוי מאותו מבנה כמו הפרו ארמור G, מבנה כוורת משושים שיושבים אחד על השני, אך זה מגן אפילו יותר גמיש מהראשון. עשוי חמש חוליות שכל אחת מסוגלת לזוז באופן עצמאי ניתן אפילו לגלגל את המגן הזה ולדחוף אותו לתיק. המגן הזה מיועד לכסות את כל הגב מעצם הזנב ועד הצוואר כך שיש לכם הגנה גדולה יותר מההגנה שמספקים מגנים שנכנסים לכיס האחורי של המעיל. לרוב מגנים אלו לא מכסים את עצם הזנב ומשאירים את האזור הזה חשוף לפגיעות. היופי של המגן הזה הוא שהוא מגיע עם רצועות שנסגרות על המתניים וכן כתפיות שנלבשות כמו תיק טיולים כך שתוכלו ללבוש את המגן הזה מתחת או מעיל למעיל ולמעשה מדובר במגן גב עצמאי שלא מצריך מעיל כדי ללבוש אותו. מה שכן, המגן הזה גדול ומכסה חלק ניכר מעצם הזנב כך שהוא לא ייכנס לשום מעיל אופנוענים שמיוצר היום.
גם המעיל הזה מאוורר בטירוף ומאושר לפי התקן האירופי ce level 2 ויעלה לכם 150$.

דיינזי Manis D1 סדרת מגיני גב

מגן הגב הזה של דיינזי קשיח יותר מהקודמים ומעט פחות גמיש מהם ומספק הגנה מעולה לגב של הרוכב. גם כאן מדובר במערכת חוליות המחוברות בחיבורים פנימיים גמישים מאוד המאפשרים תנועה חופשית על האופנוע. אמנם החוליות עצמן קשיחות ולא גמישות כמו בשני המגנים למעלה, אך מערכת החיבורים מספקת גמישות מדהימה שממש לא תפריע לכם לרכב. אם אני חושב על חיסרון אחד בהקשר הזה הוא שאת שני המגנים למעלה ניתן לגלגל או לקפל (עד גבול מסויים, זה לא ג׳חנון) ולדחוף לארגז של האופנוע או לתיק גב, עם המגן הזה לא תוכלו לעשות זאת. אך החיסרון הזה הוא גם יתרון שכן חוסר גמישות מסויים תורם לחוזק של המגן ולהתמודדות שלו עם פגיעות מסויימות.
המגן הזה מאושר ce level 2 ומגיע במספר גרסאות – לבנים/לבנות (בעיקר עניין של גודל)/ כמגן שנכנס לכיס הגב של המעיל וכן כמגן ארוך שמכסה את כל הגב ומתחבר לרוכב עם רצועות מתניים וכתפיות.

מגן גב דיינזי מאניס

מגיני גב של אלפיינסטארס

לא פחות טובים ופופולריים מדיינזי הם המוצרים של אלפיין סטארס. אפשר לומר שיש קרב על הפסגה בין שתי היצרניות האלו, והקרב הזה הוא לטובתנו מאחר ואנחנו מקבלים מוצרים טובים ואיכותיים יותר.
מגיני הגב של אלפיינסטארס נקראים נוקלאון – Nucleon ויש להם כמה גרסאות:

מגן גב של אלפיינסטארס - Nucleon KR-1

זהו השדרוג של המגן הבסיסי ביותר שלהם והוא מספק הגנה טובה יותר לפגיעה והעברת אנרגיה מופחתת לגב הרוכב.
הנוקליאון KR1 הוא מגן גב לא גמיש כלכך, אך מספק הגנה מצויינת לרוכב. מאושר ce level 2 זהו מגן שמיועד להיכנס לכיס הגב שבמעיל. הוא פחות מאוורר מהמגן של דיינזי אך הוא בהחט מאפשר זרימת אוויר לגב כך שלא תזיעו בו יותר מדי.
המגן הזה עולה 80$.

Nucleon KR-2 - מגן גב שלא דורש מעיל

הנוקליאון הזה הוא מגן גב העומד בפני עצמו, זאת אומרת שבעזרת כתפיות וחגורת מתניים ניתן לחבר אותו לרוכב ללא צורך במעיל או באביזר כלשהו. הKR-2 מגן על הגב מהצוואר ועד עצם הזנב עם דגש על עמוד השדרה. המגן הזה מכיל הגנה מוגברת לעמוד השדרה ומספק הגנה מצויינת. מבחינת איוורור ומשקל מדובר במגן גב מאוורר מאוד וקל משקל, ויש שאומרים שמדובר במגן גב הכי מאוורר של אלפיינסטארס.

 

המגן הזה יעלה 150$ במחיר רגיל ולא נדיר למצוא אותו במבצעי הנחות שווים.

Nucleon KR-3 - מגן הגב המתקדם ביותר של אלפיין סטארס

כמו שאר המגנים, ולמעשה כל סדרת הנוקליאון של אלפיינסטארס, המגן הזה מאושר ce level 2 ומתחבר לרוכב עם חגורת מתניים וכתפיות. המיגון לעמוד השדרה גדול ורחב יותר במגן הזה ובנוסף הוא מציג משהו שאין בשום מגן אחר – על חגורת המתניים, מכל אחד מהצדדים, יש מיגון נוסף שמיועד לשמור על הצלעות. מיגון הצלעות הזה מוסיף הגנה לחלק שלרוב לא נלקח בחשבון לא ע״י היצרניות ולא ע״י הרוכבים.
מגיני הצלעות האלו ניתנים להסרה, אבל אין באמת סיבה להוריד אותם.
המגן הזה יעלה 200$ ולמרות ההגנה הנרחבת שלו, לא תרגישו אותו יותר מדי בזמן רכיבה ותוכלו להתרגל אליו מהר מאוד.