6 מעילים מומלצים לאופנוע לשנת 2021

6 מעילים מומלצים לאופנוע

***עדכון לשנת 2021***

כמו בתחום הקסדות, כך גם בתחום המעילים.
אולי בגלל הקורונה והירידות במכירות, שנת 2021 אינה שנה של בשורות חדשות. בכללי חברות לא מחדשות את המוצרים שלהן כל שנה מאחר ועלות התכנון והמחקר למוצרים חדשים גבוהה מאוד. המוצרים מתחדשים אחת לכמה שנים, והשנה שבה הציגו את עיקר החידושים הייתה דווקא שנה שעברה, 2020.
ההמלצות שלנו לשנת 2021 נותרות בעינן, ואנו ממליצים לכם לבדוק את אחד המעילים הנהדרים האלו שעדיין רלוונטיים גם היום.

מעילי אופנוע מומלצים

מעיל לאופנוע הוא הדבר הבא אחרי קסדה. מעיל טוב מגן על כל פלג הגוף העליון, המרפקים, הכתפיים, הגב ובמעילים רציניים יותר גם על החזה.
אי אפשר לזלזל בחשיבות של מעיל ממוגן לאופנוע. גם כשחם ובא לרכב בגופייה, ההבדל בין החלקה עם מעיל להחלקה בלי מעיל היא שמיים וארץ.

החלקה עם מעיל יכולה להסתיים בבאסה על עצמנו ופגיעה בעיקר באגו. החלקה בלי מעיל יכולה להסתיים במחלקת כוויות בבית חולים, ותאמינו לי, לא צריך להחליק במהירות גבוהה כדי להגיע לשם.

 

ישראל היא מקום חם, וחוץ מאמיצים נבחרים, עיקר הרוכבים נוסעים על האופנוע בקיץ, לכן נעשה סקירה של מעילים שמותאמים למזג אוויר חם, עם פתרון קטן (אבל גדול) למי שרוכב גם בחורף.

 

מעיל אלפיינסטארס - Alpinestars T Missile Air

אחת החברות הטובות והמוכרות היא אלפיין סטארס. חברה מעולה עם מוצרים מעולים שהוציאה לאחרונה את הטי-מיסייל, מעיל קיץ מאוורר שנועד לשימוש גם במסלולי מרוצים ומספק הגנה מעולה לרוכב.
מדובר במעיל רשת צפופה שעמידה לשחיקה ושפשופים שמכיל את האפשרות להשתמש בטכנולוגיית כרית האוויר של אלפיין סטארס.
הדבר לא אומר שהוא נועד אך ורק לזה, אלא שאפשר להשתמש בו גם כמעיל רגיל ובהמשך להשתדרג למערכת כרית האוויר (לרציניים).
המעיל מכיל הרבה תפירות אקורדיון שמאפשרות למעיל להיות צמוד לגן, ויחד עם זאת מאפשרות טווח תנועה מירבי. בנוסף יש למעיל אפשרויות התאמה רבות כדי שהמעיל יישב כמו שצריך על הרוכב. בכתפיים ישנם סליידרים עשויי פלסטיק שמספקים הגנה נוספת במקרה הצורך.
הדבר הכי שווה מבחינתי במעיל הזה הוא העובדה שמגיני הכתפיים והמרפקים במעיל הזה מאושרים CE Level 2, רמה של מיגון גב שלמעשה מגינים מפי 2 אנרגיה שמועברת לרוכב ממיגונים רגילים לכתפיים ולמרפקים. כמו בהרבה מעילים אחרים, גם כאן תיאלצו לקנות מגן גב בנפרד.
המחיר של המעיל הזה לא נמוך והוא בהחלט עושה כל מה שאפשר כדי לתת תמורה למחיר.

מעיל Alpinestars T-Missile Air

מעיל קיץ רוו׳יט - Rev'it Airwave 3

מעיל קיץ לאופנוע של חברת רוויט. מדובר במעיל שעשוי כולו רשת, מאוד מאוורר ומספק אחלה הגנה.

החזה והגב עשויים רשת שמאפשרת זרימת אוויר מיטבית לרוכב, והחלק החיצוני של הידיים והכתפיים עשויים פוליאסטר חזק עמיד לשחיקה – כל יצרנית שמכבדת את עצמה ומבינה במיגונים, ורוויט ביניהן, דואגת שהאזורים בגוף שנפגעים הכי הרבה בזמן החלקה יהיו עשויים מחומר עמיד לשחיקה, שלא ייווצר מצב שבוא בזמן החלקה הבד שמכסה על המיגונים יישרף ויאפשר למיגון לעוף מהמעיל.
לא חסרות עדויות למעילים עשויים פוליאסטר שפשוט נמסו (תרתי משמע) בזמן החלקה.
לכן חשוב לקחת החשבון שמיגונים שמוחזקים ברשת כנראה מספקים את זרימת האוויר הטובה ביותר, אבל לא בטוח שיעזרו בזמן החלקה.
האיירווייב 3 של רוויט מגיע עם מיגוני מרפקים וכתפיים שעומדים בתקן CE Level 1, התקן הנדרש למיגוני גוף שאינם מיגוני גב (לגב צריך רמה 2), אך המעיל לא מגיע עם מיגון גב. יש כיס ייעודי למגן גב, ואת המגן עצמו יש לרכוש בנפרד.

REV'IT Airwave 3

מעיל קיץ של אייקון - Icon Overlord SB2

האוברלורד של אייקון קיים כבר כמה שנים טובות, וזה הדור השלישי של המעיל הזה. מבחינת זרימת אוויר המעיל יאפשר פחות זרימת אוויר ממעילי רשת מהסיבה הפשוטה שהוא לא עשוי רשת, אלא עשוי פוליאסטר מחורר. המשמעות היא אריג שמתמודד הרבה יותר טוב עם החלקה ושומר על המיגונים במקום, אך יחד עם זאת, יהיה בו יותר חם מבמעילים אחרים. אם אתם שואלים אותי, אני אסכים להקריב את כמות האוויר שהמעיל מאפשר בשביל להגדיל את רמת הבטיחות. הרי בסופו של דבר אנחנו נזיע ככה או ככה, אז עוד כמה טיפות לא ישברו אותי.

הדבר שאני אוהב במעילים של אייקון (ובגלל זה יש לי אחד) הוא שהם מגיעים עם מיגון מלא – הווה אומר מגיני מרפקים, כתפיים וגב. כל המגינים של אייקון הם של חברת D3O שמייצרת מיגונים גמישים שמתקשים בזמן פגיעה.
למי שאוהב את הסטייל המשוגע של אייקון, מדובר באחלה מעיל.

מעיל Icon Overlord SB2

מעיל ממוגן של דיינז - Dainese Air Frame D1

המתחרה הישירה של אלפיינסטארס היא דיינזי, אחת היצרניות הטובות בעולם למוצרי אופנוענות בדגש על מיגונים למיניהם. כיאה ליצרנית עם שם עולמי שממגנת את מיטב רוכבי המירוצים, כך גם המחירים שלה הם מחירי סופר פרימיום. בכל הבדיקות שעשיתי מדובר בחברה היקרה ביותר בשוק והשאלה היא האם הכסף שלנו קונה פה יותר בטיחות.

אחרי שאמרנו את זה, לא רציתי להחסיר אותם מהרשימה ולכן הפכתי את האינטרנט עד שמצאתי מעיל שלהם במחיר שאני הייתי מוכן לשלם.

זה הדיינזי אייר פריים. מעיל רשת מאוורר שמגיע עם מיגוני מרפקים וכתפיים וכיס למיגון גב (גם כאן צריך לקנות את המגן גב בנפרד). אין לו את הסליידרים עשויי המתכת לכתפיים שרואים במעילים המתקדמים יותר של דיינזי, אבל לרוכב הממוצע המעיל הזה יעשה את העבודה כמו שצריך.
דבר שאני מאוד אוהב במעילי דיינזי הוא ההתאמה שלהם, או איך הם יושבים על הגוף. כדי שמיגון יתפקד ברגע האמת הוא צריך להיות צמוד על הגוף והמעילים של דיינזי תמיד יושבים טוב על הגוף ומגיעים עם שלל קליפסים, כפתורים וסקוצ׳ים שמאפשרים להתאים את המעיל לרוכב.

מעיל DAINESE Air Frame D1

מעיל אופנוע של קליים - Klim Induction

קליים היא חברה אמריקאית שסימנה לה כמטרה לייצר את ציוד האופנוענות הטוב ביותר.

זו חברה מעולה ששמה דגש על בטיחות ואיכות חומרים לפני הכל. מבחינתי הם קנו אותי, רק שיביאו לי מעיל במחיר שפוי ואני בעניינים.

לאחרונה הם הציגו את המעיל הזה, האינדקשן – מעיל קיץ למזג אוויר חם עשוי רשת חזקה עם יכולת שחיקה גבוהה מאוד.
לא מדובר במעיל יפה מדי (לדעתי הצנועה), אך בהחלט מדובר במעיל מאוורר שיאפשר לכם להרגיש את האוויר על הגוף בזמן רכיבה ולעשות את זה בזמן שהוא שומר עליכם.

המעיל מגיע עם מיגון מלא של חברת D3O, מגיני מרפקים כתפיים וגב.

מעיל Klim Induction

מעיל מתנפח לאופנוע

מוכר גם בשם ״מעיל כרית אוויר״. מדובר במילה האחרונה בעולם המעילים ומיגון הגוף לאופנוענים.
לדעתי מדובר במעיל הכי טוב שרוכב יכול לקנות, בתקווה שידו משגת.
אני הכרתי את המעיל הזה של חברת ״הילייט״, חברה צרפתית שלא הייתה חלק מסצנת האופנוענות אבל הביאה פתרון מדהים לרוכבים – מעיל שבמקרה תאונה מתנפח ומתקשה ויוצר ״בועה״ של אוויר סביב פלג הגוף העליון של הרוכב.
כשחקרתי את הנושא הבנתי שאמנם הילייט הייתה החברה הראשונה ששמעתי עליה, אבל כל חברות האופנוענות עבדו על הטכנולוגיה הזו קרוב ל15(!) שנה.
אלפיין סטארס, דיינזי, קליים, ליאט וחברות נוספות מציעות היום מעילי כרית אוויר לרוכבים עם שינויים קלים בטכנולוגיה, אך עם אותה תוצאה.

בגדול אנחנו מדברים על מעילים לא זולים בכלל, במחירים שמתחילים מ700$ וצפונה. כשקונים מעיל כזה חשוב לוודא שקונים את המעיל ביחד עם הטכנולוגיה – אלפיין סטארס ודיינזי לדוגמא, מוכרים את הטכנולוגיה בלבד בסכום של החל מ700$, ויש צורך לחבר את הטכנולוגיה למעיל. 

בתכלס מדובר בכרית אוויר שמולבשת על וסט, אך אין לה אפשרות לשמור על הכתפיים או המרפקים, לכן צריך לחבר אותה למעיל.
ככה זה עם טכנולוגיה חדשה, לוקח זמן עד שהיא הופכת להיות נפוצה ואז המחירים יורדים.

לקריאה מפורטת על מעילים מתנפחים

המעיל/חולצה/וסט (בחרו את התשובה הנכונה) המתנפח של אלפיינסטארס - מבט מאחורה

אם אין לכם מעיל, אני ממליץ מאוד לחשוב על זה ולרכוש אחד מאחר וזו ההגנה שלנו הרוכבים. ככל שתהיו מצויידים יותר במעיל, כפפות, מגיני ברכיים ומגפיים כך יש סבירות יותר גבוהה שנוכל לרכב גם עד גיל מאוחר.
כמו ששמתם לב לא כל המעילים מגיעים עם מגן גב, זו אחת הדרכים של החברות להוריד את מחירי המעילים שלהן אך באותו זמן כן להרוויח עלינו מחיר מלא. מגן גב יעלה באזור ה50$ וזה לא משהו שצריך לוותר עליו, אלא פשוט לקחת אותו בחשבון.
אני הלכתי על מעיל של אייקון מהסיבה הזו, אבל אני יכול לומר בכנות שהמעיל הבא שלי הולך להיות אחד ממעילי כריות האוויר.
דבר נוסף שחשוב לזכור הוא שבמידה והציוד רכיבה שלכם לא עבר החלקה או תאונה, הוא יכול להחזיק לשנים. לרוב אנשים יחליפו את האופנוע החדש שלהם לפני שהם יחליפו ציוד, עד כדי כך הציוד הזה חזק. אני מציין את זה מפני שאמנם מדובר בהוצאה לא קטנה, אך אם משקללים אותה לשנים קדימה, וכשלוקחים בחשבון את רמת ההגנה שהמוצרים האלה מספקים, באמת שזה שווה את זה.

 

לקריאה נוספת

3 טיפים להזמין ציוד מחו״ל בזול

6 קסדות מומלצות שעולות פחות מ1000 ש״ח

תשלימו את ההגנה שלכם עם אחד מ5 מגיני גב מומלצים

ברכיים הן חלק חשוב, בואו לקרוא על מגיני ברכיים מומלצים

לקריאה על סוגי מיגון וסוגי תקנים שאפשר להזמין לארץ בקלות