ציוד לאופנועים

ציוד מגן לאופנוענים

 

אם אתם שואלים אותי, מיגון גוף חשוב והכרחי לרוכבים בדיוק כמו קסדה.
על האופנוע אין לנו חגורות בטיחות, שכבות של פח וכריות אוויר שישמרו על הגוף שלנו מפני פגיעה. מה שיש לנו זה את הלבוש שלנו, וציוד טוב יכול לעשות שינוי משמעותי מאוד בסיטואציות שאנחנו לא רוצים לחשוב עליהן. מעיל לאופנוע זה כבר לא וסט עור וכפפות חצי, התעשייה התקדמה והטכנולוגיה משחקת תפקיד חשוב בתחום הזה.

 

אופנוענים מקצועיים מכסים את כל גופם בחליפות מיגון מתקדמות ביותר – הרוכבים במוטו GP מחליקים ומתהפכים במהירויות מטורפות, לעיתים 300 קמ״ש. תודות לחליפות ולמגינים שהם לובשים הם יוצאים מזה יחסית בשלום, בלי שברים או כוויות. אלו חליפות מירוץ שעשויות חתיכה אחת מחומרים סופר עמידים ומלאות מגינים בכל מפרק אפשרי – ברכיים, אגן, גב, חזה, מרפקים וכתפיים.

 

אז כמובן שאני לא משווה בין החליפות שהרוכבים האלה לובשים למה שנגיש לנו, ובטח שלא משווה בין מסלול סטרילי לכביש ציבורי, אבל אין מחלוקת על זה שמיגון, גם ברמה הירודה ביותר, עדיף על פני ג׳ינס וטישרט.

 

לשמחתי, ציוד לאופנוענים נכנס לאופנה והיצרניות מעצבות לבוש שנראה ממש טוב על האופנוע.

מעיל לאופנוע

מעילים עשויים מעור או מאריג מהונדס כלשהו, כל חברה משתמשת ומפתחת אריגים משלה, אבל בסופו של דבר לכולם אותו תפקיד – להיות עמידים להחלקה על הכביש, לשמור על צורתם ולא להיקרע כדי שלא יהיה מגע של הגוף עם האספלט.

החומר העמיד ביותר הוא עור, אם אפשר כמה שיותר עבה, והאריגים השונים גם הם עמידים אבל לא באותה רמה.

מעילים לרוב מורכבים מכמה חומרים שונים בדרגות חוזק משתנות בהתאם לאזורים השונים – במרפק ובכתף יהיה אריג חזק יותר, או עור עבה יותר, ולעיתים תמצאו במעילי אופנוע גם סליידרים ממתכת או פולימר חזק בכתפיים.
אזורי פנים הגוף, צלעות, בית שחי, פנים הזרוע יהיו עשויים חומר דק יותר מפני שאלו אזורים שפחות סביר שהגוף יפגע בהם בהחלקה (וכמובן גם בשביל לחסוך עלויות).

מבחינתי, בארץ הפשרה היא בין מעיל שעשוי מאריג טוב, לבין רמת האוויר שהוא מכניס.

מצד אחד אין סיכוי שאני אסע עם מעיל עור עבה שיגרום לי להזיע ליטר עוד לפני שעליתי על האופנוע, ומצד שני, אני לא ארצה לרכב עם מעיל רשת שעלול להיקרע ברגע שהוא נוגע ברצפה.

כמעט לכל המעילים יש כיסים למגיני מרפק, כתפיים וגב, וחשוב לוודא שכשקונים מעיל הוא מגיע עם המיגון (או שקונים בנפרד, העיקר שיש מיגונים במעיל).
מעילים של alpinestars או dainese לדוגמא, מגיעים לרוב עם כל המגנים פרט למגן גב. אותו צריך לקנות בנפרד בעלות של 60$ לכאן או לשם.

לicon יש חוזה עם חברת d3o ,שרשמה פטנט על חומר גמיש וקל משקל שמתקשה ברגע של פגיעה, וכמעט כל המעילים שלה מגיעים עם כל המיגונים כולל גב.

מעיל מאוד מעניין שהופיע בשנים האחרונות הוא מעיל כרית אוויר. מעיל שמתנפח ברגע שהרוכב עף מהאופנוע ומספק הגנה לגב ולחזה. בארץ נמכר בעיקר המעיל של חברת הילייט שעובד עם ״טכנולוגיה״ פשוטה ביותר – כבל שמחובר לאופנוע ולמעיל וברגע שהוא משתחרר במהירות הוא מתנפח.

לכל החברות הגדולות יש היום מעילים כאלה, אך הן עובדות בצורה הרבה יותר מתוחכמת – במקום אביזר מכני שגורם לניפוח המעיל, הן אוספות מידע מתאונות במירוצי אופנועים ומתרגמות אותו לאלגוריתם שנמצא במחשב במעיל ויודע לזהות תאונה

מעיל Icon Overlord כל המיגון שצריך באחלה מחיר (תמונה מהאתר של היצרנית)

כפפות לאופנוע

מגוון הכפפות שהשוק מציע הוא פשוט עצום. זה מתחיל בכפפות עור פשוטות וממשיך לכפפות עם מיגונים למפרקים ולאצבעות, ומגיע עד עובי העור בכפות ידיים, ריפוד ומיגון לפרק כף היד, ואפילו  גשר ששומר שהזרת לא תישבר.

בינינו, בין אם מדובר בכפפות שטח או כפפות כביש, אתם רוצים את הכפפות שמציעות הכי הרבה במחיר שאתם מוכנים לשלם. בניגוד למעיל שיכול לעלות גם צפונה ל1000$, כפפות נעות בטווח של 60-120$. לא השקעה קטנה, אבל אם תיקחו בחשבון שהידיים הן החלק הראשון שנשלח קדימה כשאנחנו נופלים ושהן עשויות מעצמות קטנות, זו בהחלט השקעה משתלמת.

מה שהכי חשוב לדעתי הוא שהעור בכף היד יהיה עבה ואם אפשר גם סליידרים. אישית אני לא ארצה כפפות שכף היד שלהן לא עשויה עור. אריגים נוטים להישרף בחיכוך גבוה, והחלק הבא שנשרף אחרי האריג הוא העור שלנו.

 

בנוסף, חשוב שיהיו מיגונים למפרקים ולאצבעות מפולימר חזק, ממתכת או אפילו מסיבי פחמן (קרבון פייבר). מעבר לזה, כל מיגון נוסף לכפות ידיים הוא מבורך.

כפפות של Dainese מספקות את ההגנה המקסימלית (תמונה מהאתר של היצרנית)
מגיני ברכיים

 

מגיני ברכיים מסתכמים בגודל כיסוי הגוף שלהם, ובחומר ממנו הם עשויים. יש מגיני ברכיים שמכסים חצי ירך וגם את כל עצם השוקה ובעזרת מגפי רכיבה גבוהים למעשה יוצרים חזית אחת של מיגון מהכף רגל עד אמצע הירך. מדובר במגנים המתקדמים והיקרים יותר, אבל בכל מקרה אתם רוצים מגן עם צירים באזור הברך, מה שאומר שהמגן מספק הגנה לברך אך גם לחלקים מהשוק ומהירך.
מגיני הברכיים המתקדמים יותר נקראים knee braces (הרגילים נקראים knee protectors) ומלבד הגנה על הברך בזמן פגיעה, הם מספקים גם הגנה מפני סיבוב של הברך ושבירה של המפרק.

 

ככל שהחומר ממנו עשויים המגינים חזק יותר, כך הם יעשו עבודה יותר טובה, אבל בתכלס, כל עוד יש להם תו תקן הם מספיקים.

מגיני ברכיים sx-1 של Alpinestars התמורה הכי טובה למחיר (תמונה מהאתר של היצרנית)

עולם המיגון מתקדם ומתפתח והיום אפשר לרכב בצורה בטוחה, נוחה ומאווררת.
המחיר כמובן משחק פה תפקיד ומדובר בהשקעה נוספת שחלק מהרוכבים לא מתכננים, אבל חשוב לזכור שציוד איכותי (לאו דווקא הכי יקר) הוא עמיד בטירוף וכל עוד הוא לא עבר תאונה חלילה, הוא יכול להחזיק לשנים.