ממה עשויה קסדה לאופנוע

ממה עשויה קסדה לאופנוע

קסדה היא המיגון הכי חשוב לאופנוען.
לקסדה יש שני תפקידים עיקריים – לספוג אנרגיה במקרה של פגיעה ולהחליק על אספלט ולא לגרום לסיבוב של הראש והצוואר.

קסדות מורכבות מכמה שכבות של חומרים, ובסופו של דבר כולן אמורות לעשות את אותו התפקיד.

 

קסדה מורכבת מ״קליפה״ חיצונית, השכבה שאחראית על ספיגת עיקר האנרגיה וחלוקה שלה על שטח כמה שיותר גדול. שכבה פנימית של קצף EPS, נראה כמו קלקר דחוס שתפקידו גם לספוג אנרגיה, ושכבה פנימית של ריפוד שתפקידה להיות נוח על הפנים והראש.

רובן המוחלט של הקסדות בנויות בצורה הזו עם שינויים קלים לפה ולשם.

מה שגורם לעיקר השינוי במחיר וגם ברמת הבטיחות הוא החומר שמרכיב את השכבה החיצונית.

השכבה החיצונית של הקסדה

 

השכבה החיצונית מחולקת לשני סגמנטים בגדול – הראשון והבסיסי עשוי תרמופלסטיק – ABS, פוליקרבונט או שילוב של השניים. השני והמתקדם יותר עשוי מחומרים מורכבים העשויים סיבים – פיברגלאס, קבלר, אראמיד, סיבי פחמן (קרבון פייבר), וכמובן שילוב של כמה חומרים כאלו יחד.

במהירויות נמוכות אין הבדל ברמת ההגנה ששני סוגי השכבות מספקות. במהירויות גבוהות זה כבר סיפור אחר. גורם נוסף שמבדיל בין שני סוגי השכבות הוא המשקל. כדי שקסדת תרמופלסטיק תתמודד טוב עם מכה היא צריכה להיות עבה, ועבה משמעותה כבדה. קסדות שעשויות פיברגלאס, קבלר וכמובן קרבון פייבר יכולות להיות חזקות מאוד עם שכבה חיצונית דקה מאוד.

כשאנחנו מדברים על משקל של קסדה, כל 10 גרם באים לידי ביטוי ברכיבה ובתחושת הרוכב. הכוחות שמופעלים על הראש והצוואר של הרוכב בזמן רכיבה מגיעים בעיקר מהרוח ומהויברציות של האופנוע, ועם כל זה שרירי הצוואר צריכים להתמודד. הבדל של כמה עשרות גרמים יכול לעשות את השינוי בין צוואר תפוס אחרי חצי שעה רכיבה ובין צוואר שאינו תפוס.
בזמן פגיעה משקל הקסדה משמעותי אף יותר מאחר וקסדה קלה יותר תעביר פחות אנרגיה לצוואר של הרוכב וכך תוריד את הסיכויים לפציעה משמעותית.

 

החומר הנפוץ ביותר לשימוש בקסדות הפרימיום הוא פיברגלאס. זאת מהסיבה הפשוטה שפיברגלאס הוא יחסית לא חומר יקר ושקל לעצב אותו. יחד עם זאת, הוא חזק מאוד ומאפשר מידה מסויימת של גמישות.

 

בשנים האחרונות היצרנים מתחילים להשתמש גם בקרבון פייבר – חומר חזק מאוד שמסוגל להתמודד עם עוצמות פגיעה גבוהות בזמן שלא צריך שכבה עבה ממנו, מה שהופך את קסדות הקרבון פייבר לקלות משקל. ייצור קסדת קרבון פייבר דורש יותר תהליכים מפיברגלאס, אך כאמור מדובר בחומר שמאפשר לייצר קסדות חזקות וקלות משקל.

יש יצרניות שמשמרות את צורת הייצור שלהן וכך גם את החומרים – בניגוד ליצרניות כמו AGV, HJC, Shark ואחרות שמנסות כל הזמן להשתמש בחומרים חדשים, Arai ושוברט (Schubert), מהיצרניות הטובות בעולם, משתמשות רק בפיברגלאס כדי לייצר את הקסדות שלהן.

קסדת Arai חתוכה כך שאפשר לראות את השכבות

שכבה פנימית

 

כאמור, השכבה הפנימית עשויה קצף דחוס שתפקידו לספוג חלק מהותי מהאנרגיה של הפגיעה ולהעביר כמה שפחות ממנה לראש הרוכב.
הקצף הזה נראה כמו קלקר ונקראת EPS – Expanded Polystyrene. הקצף הזה משמש את כל סוגי הקסדות (שעומדות בתקנים) ונכון להיום אין טכנולוגיה אחרת שמגינה על ראש הרוכב.
שני דברים חשובים לגבי השכבה הפנימית – 

הראשון, הוא שלשכבה הפנימית, ומכאן לקסדה, יש פג תוקף של 5 שנים בערך. זאת מפני שהקצף מתייבש ומאבד מתכונות ספיגת האנרגיה שלו.

השני הוא שבניגוד לשכבה החיצונית, השכבה הפנימית יכולה להתמודד עם נפילה אחת בלבד ולאחר מכן דורשת החלפה.

הכוונה היא לא לכל נפילה של הקסדה על הרצפה, אלא לפגיעה של הקסדה ברצפה עם משקל בתוכה (ראש/מצרכים). הסיבה היא שכאשר הקצף סופג מכה הוא נדחס ולא יכול לספוג אותה כמות של אנרגיה באותה נקודה. לכן לא כדאי לשים דברים כבדים בתוך הקסדה, מהסיבה הפשוטה שאם חלילה הקסדה תיפול עם משקל בתוכה הקצף עלול להידחס ולמעשה לא תוכלו לסמוך על הקסדה במקרה אמיתי.

 

ריפוד

 

הריפוד הפנימי הוא מה שבא במגע עם העור שלנו. לריפוד אין פונקציה בטיחותית, הוא לא נועד לספוג אנרגיה, אך הוא כן משפיע על כמה הקסדה תהיה הדוקה על הראש וכמה נוח יהיה לנו בתוך הקסדה. בנוסף, ריפוד איכותי משפיע גם על בידוד הרעשים של הקסדה.
מאחר ואנחנו חיים במדינה חמה ועיקר האופנוענים רוכבים בקיץ ומזיעים, כדאי לבחור קסדה עם ריפוד מתפרק שניתן לכבס אחת לכמה זמן.
אלמנט נוסף שכדאי לקחת בחשבון לגבי הריפוד של הקסדה הוא האם יש אפשרות פירוק מהיר לריפוד למקרים של תאונה.
היום נהיה נפוץ יותר ויותר ריפוד שאפשר לתלוש מתוך הקסדה בעזרת שתי אצבעות. זה נועד לאפשר לכוחות ההצלה להוריד את הקסדה מהראש בלי לפגוע בצוואר – בגלל שהקסדה צריכה להיות הדוקה על הראש, במקרה תאונה כדאי שיהיה אפשר להסיר את הקסדה מהראש מבלי להשתמש בכוח ואולי לייצר פגיעה בצוואר או בעמוד השדרה העליון.

 

רצועת הידוק

 

בגדול יש שני סוגים של רצועות הידוק – רצועת דאבל די, סוגר של שתי לולאות מתכת שהרצועה נכנסת דרכן וכך מהדקת את הקסדה לראש.

 

רצועת הידוק שנייה היא רצועת ראצ׳ט – עשויה פלסטיק או מתכת ובהחלט היא הנוחה יותר מבין השתיים. אחת הביקורות על רצועת הראצ׳ט היא שעל אנשים מסויימים הרצועה עלולה לעשות חתכים או גירויים מסויימים באיזור הסנטר.
לי מעולם לא הייתה בעיה עם אף אחת מהרצועות ומדובר בהעדפה אישית. מבחינת בטיחות שתי הרצועות עומדות בתקנים.

 

אף על פי שקסדה היא מוצר שמיועד לעמוד בתאונה ולהתמודד עם אנרגיה גבוהה, מדובר במוצר שחשוב לשמור עליו ולהתייחס אליו יפה. לכן, לפני שאתם קונים קסדה ביד 2 כדי לחסוך כמה שקלים, א׳ תוודאו שאתם יודעים מה עבר עליה, וב׳ כדאי להיכנס לאתרים בחו״ל ולבדוק כמה תעלה אחת חדשה.