6 קסדות נפתחות המומלצות והטובות ביותר

6 קסדות נפתחות הטובות והמומלצות ביותר

ישראל היא מקום חם, ומי כמונו יודע שהחיים בתוך הקסדה בימי הקיץ יכולים להיות בלתי נסבלים. בזמן נסיעה בכביש מהר ב100 קמ״ש או יותר, קסדה מאווררת תעשה את העבודה, אך ברגע שעוצרים ברמזור או שהתנועה מאטה, מרגישים את הטיפות מופיעות על המצח. אז אוקיי, אפשר לפתוח את המשקף, אבל זה נותן הקלה מזערית. לעומת זאת, קסדה נפתחת יכולה לעשות פלאים ולצנן את כל הפנים.
דבר נוסף שאני אוהב בקסדות נפתחות הוא שאפשר לנסוע עם הקסדה פתוחה ולהרגיש כאילו אנחנו בלי קסדה בכלל. שומעים הכל הרבה יותר טוב, שדה הראייה פתוח ואפשר לתקשר עם הסביבה הרבה יותר טוב.
יש הרבה חברות שמייצרות קסדות נפתחות, אבל חשוב לוודא שהקסדה מגינה על הראש כמו שצריך, במיוחד כשהקסדה סגורה. לא חסרות חברות (מהפחות מוכרות האמת) שהמגן סנטר לא עומד בלחץ של מכה מהאספלט ופשוט נפתח ונשבר בזמן החלקה.
בואו נסקור את הקסדות הנפתחות הטובות ביותר.

קסדה נפתחת של שארק עם מנגנון מצויין - Shark EVO One 2

הדגם האחרון של קסדת השארק איבו.
המנגנון של שארק מוכר כבר כמה שנים, ואין ספק שמדובר במנגנון נהדר. בניגוד לקסדות נפתחות אחרות בהם מגן הסנטר והמשקף עולה למעלה כמו מצחייה, בשארק איבו מגן הסנטר עובר לחלק האחורי של הקסדה. מלבד המראה המגניב, המנגנון הזה מחלק את המשקל בצורה טובה יותר והופך להיות גם יותר אווירודינמי. מגן הסנטר לא יושפע מהרוח וימשוך את הראש אחורה באופנועים בלי מגן רוח או עם מגן רוח קטן.
כשהשארק פתוחה המשקף שלה עדיין מתפקד, ובנוסף יש לרסדה הנהדרת הזו מגן שמש כך שאפשר לנסוע מהר עם המשקף למטה ובימים בהירים גם להוריד את משקף השמש.
הריפודים שלה עשויים במבוק, כך שהם אנטיבקטריאליים ונעימים מאוד על הפנים. הקסדה מאושר DOT וECE כך שהיא תעבור במכס בלי בעיה והיא מאושרת לשימוש בארץ.

קסדה נפתחת שארק
קסדה נפתחת שארק

קסדה נפתחת של AGV - ה - Sportmodular

כמו שהשם מרמז, מדובר בקסדה נפתחת של AGV המיועדת לרכיבה ספורטיבית. זה לא אומר שהיא מיועדת למסלול מאחר וקסדות נפתחות לא נכנסות למסלול, אבל ברכיבה ספורטיבית היא בהחלט תבוא לידי ביטוי, וכמובן גם כאשר תיסעו רגוע עם הקסדה פתוחה. מה שהופך אותה לספורטיבית הוא שהשלד שלה הוא השלד של הAGV פיסטה הספורטיבית הסגורה, עם האופציה לפתוח את הקסדה.
הקסדה הזו לא זולה, אבל מדובר באחת הנפתחות הטובות ביותר שאפשר לקנות. המחיר משתנה בהתאם לחומר – ניתן לרכוש את הקסדה הזו בפיברגלאס או בקרבון פייבר.
הקסדה הזו קלה בטירוף, רק 1295 גרם. המשקל הזה נחשב קל לקסדה סגורה, ובטח שלקסדה נפתחת עם מנגנון הפתיחה הכסד בדרך כלל. זה מתאפשר תודות למנגנון קטן וקומפקטי מאוד שגם שומר על משקל נמוך וגם על אווירודינמיות מעולה. בנוסף יש לקסדה הזן משקף שמש מעולה שמכסה את כל הפנים (כאשר הקסדה סגורה) מהמצח ועד מגן האף. הקסדה הזו שקטה ותאפשר רכיבה רגועה, אך זו לא הקסדה הכי שקטה בשוק.
AGV מכוונים לקסדה שתרגיש טוב גם בקיץ וגם בחורף ובעזרת טריק מתוחכם הם מצליחים לעשות זאת. הריפוד של הקסדה הוא ריפוד דו צדדי – צד אחד חוסם קור ושומר על חום הרוכב, ואילו הצד השני הוא צד ״מקרר״ שעשוי מחומר שעוזר לפזר את החום מהפנים של הרוכב בימי הקיץ.
מבחינת אוורור לקסדה הזו יש פתח אוורור בסנטר ובמרכז הראש וכן בחלק האחורי של הקסדה שמתפקד כפתח אוורור ובנוסף כספוילר שעוזר לייצב את הקסדה במהירויות גבוהות.
אין ספק שAGV נתנו הכל בקסדה הזו כדי שהיא תיקח את כל שאר הקסדות הנפתחות בסיבוב, אך כאמור, כדי לקבל את אחת הקסדות הטובות צריך לשלם לא מעט.

קסדה נפתחת של AGV
הקסדה הנפתחת של AGV

קסדה נפתחת שואי נאוטק 2 - Shoei Neotec 2

השואי נאוטק היא קסדה ותיקה מאוד בקטגוריית הקסדות הנפתחות ולא מעט קסדות מבוססות על המבנה שלה. הוצגה לראשונה ב2012, הנאוטק 2 היא הדור השני של הנאוטק המקורית.
כחלק מהשיפורים שהקסדה הזו עברה היא נושא הנוחות ברכיבה שמשמעו ריפודים נוחים, אווירודינמיות, שקט ובידוד מהסביבה.
מבחינת משקל, הקסדה הזו אמנם שוקלת כמו חלק מהקסדות של שוברט, אך לא מדובר בקסדה קלה. המשקל שלה הוא 1800 גרם, משקל הגיוני בהחלט לקסדה נפתחת, אך יש קלות ממנה וסביר שבימי רכיבה ארוכים תרגישו את המשקל הזה על הצוואר שלכם. התגובה של שואי למשקל הלא נמוך הזה היא שלטענתם אמנם המשקל מעט גבוה, אך הם פיצו על כך באווירודינמיות משופרת שתגרום לרוכבים לא להרגיש את המשקל הזה.
זה לא אומר שצריך לשלול את הקסדה הזה שכן שואי עושה הרבה כדי לפצות על כך. הם הוסיפו ספויילרים בשני צידי המגן סנטר כדי לתרום לאווירודינמיות וליציבות של הקסדה על הראש.
כאמור, אחת המטרות של שואי הייתה לייצר קסדה שקטה לכן הם ייצרו אטימה משופרת לפתח המשקף, ובנוסף, כשסוגרים את המשקף הוא מייצר משיכה אחורה שאוטמת את הקסדה והופכת אותה לשקטה מאוד.
מבחינת אוורור הקסדה הזו מאווררת בטירוף. יש לה שני פתחי אוורור מקדימה ועוד אחד מאחורה והם פתחים גדולים מאוד שמאפשרים זרימת אוויר נהדרת לראש בימים החמים.
הקסדה הזו מותאמת כבר לדיבורית של חברת סנה ואם תבחרו להוסיף אותה לקסדה הדיבורית ״תיעלם״ בתוך הקסדה כך שלא ייראו אותה מאחר והיא לא תבלוט מחוץ לקווי הקסדה ולא תרגישו אותה.
הנאוטק של שואי היא אחת הקסדות הנפתחות הנוחות שאפשר לקנות.

שואי נאוטק 2

הנפתחת של בל - Bell SRT

לעומת הקסדות הקודמות, הקסדה של בל בסיסית יותר אך היא עושה את העבודה כמו שצריך. כמו הקסדה הנפתחת של AGV, גם זו מכוונת לתחום קסדות הספורט הנפתחות והיא תרגיש טוב גם ברכיבה ספורטיבית וגם בנסיעה עם הקסדה פתוחה. לקסדה הזו יש אלמנט שבל לקחו מהקסדות הספורטיביות ותורם מאוד ברכיבה יומיומית. הם קורים לזה פנהויז׳ן (Panavision). המשמעות היא שיש לקסדה הזו טווח ראייה רחב עם מגרעת נוספת במשקף שתעזור במבטי אחורה כך שלא תמטרכו להסתובב עם כל הגוף אחורה כדי לראות מה קורה.
הקסדה הזו שוקלת 1757 גרם, וכמו הנאוטק, גם היא אווירודינמית כך שהמשקל הזה לא מורגש מאוד ברכיבות יומיומיות. הקסדה הזו שקטה ובנוסף מכילה משקף שמש ותעלות אוורור ענקיות.
הבל SRT תעלה בערך חצי מהAGV או הנאוטק, אך לא הייתי אומר שמקבלים רק חצי מהקסדה.

קסדה נפתחת בל SRT

הקסדה הנפתחת של LS2

לLS2 יש כל מיני קסדות נפתחות, אך זו המעניינת ביותר, ה LS2 Valiant.
למעשה הקסדה הזו הולכת בעקבות המנגנון שך שארק וגם פה פתיחת הקסדה תביא את מגן הסנטר לחלקה האחורי של הקסדה ותאפשר תחושה אוורירית ופתוחה ברכיבה עם הקסדה פתוחה. הריפוד של הקסדה הזו עבה מאוד וסוגר מעולה על הצוואר כך שהקסדה הזו שקטה ותאפשר רכיבה רגועה ולא מעייפת.
מבחינת המנגנון, אמנם הוא מתפקד כמו המנגנון של שארק, אך הוא לא נראה טוב באותה מידה. מגן הסנטר של LS2 מעט רחב ונראה שהוא לא זורם לגמרי עם הקווים של הקסדה.
דבר שתצטרכו להתרגל אליו בקסדה הזו הוא שהמשקף נפתח מלמעלה – המגרית שבעזרתה פותחים את המשקף נמצאת בחלק העליון של המשקף, לא סיפור אבל משהו שכדאי לדעת.
הקסדה הזו שוקלת 1800 גרם.

קסדה נפתחת LS2

מלכת השקט והקסדות הנפתחות - Schuberth C4 PRO

כשמדברים על קסדות נפתחות אי אפשר שלא להתייחס לקסדות של שוברט. נכון, במקרים רבים המחיר לא נמוך ואפשר לקבל יותר תמורת הכסף שלכם עם מותגים אחרים, אך שווה להתייחס אליהן.

הC4 PRO היא קסדת פיברגלאס (קיימת גם קרבון פייבר במחיר ממש גבוה), כיאה למורשת של שוברט. ככלל שוברט מייצרת רק קסדות פייברגלאס והם שיפרו את התהליך בצורה מעולה. הקסדות שלהם עשויות יריעה אחת של פיברגלאס ללא חיבורים או נקודות חולשה כך שמדובר בקסדה מוצקה וחזקה מאוד.
הפוקוס העיקרי של שוברט הוא לייצר קסדות בטוחות ושקטות, ובאמת כשמדברים על קסדה שקטה מיד פונים לשוברט. אך השקט הזה מגיע עם מחיר, והמחיר הוא אוורור. לקסדה הזו יש פתחי אוורור בסנטר ובמצח, וזהו. אין פתחי אוורור בגב הקסדה כך שהאוורור מוגבל. לטענת שוברט אין בעיה שכן האוויר החם יוצא מאזור הצוואר חלק האחורי, אבל לא בטוח שזה מספיק לכולם.
הקסדה הזו מוכנה לדיבורית מאחר והיא מגיעה מהמפעל עם כל החיבורים והחוטים, מיקרופון ורמקולים, אך כדי להשתמש בהם תיאלצו להשתמש בדיבורית של שוברט בלבד. תוכלו כמובן להשתמש בדיבורית אחרת, אך זה אומר שסתם תשחבו בקסדה רמקולים ומיקרופון ספייר.
הריפוד עוצב מחדש, ומדובר בריפוד נעים ונוח מאוד שירגיש מעולה על הפנים.
בסך הכל רמת האיכות שמקבלים מקסדות של שוברט היא מעולה ובין הגבוהות שניתן להשיג, אך כשבוחרים במוצרי הפרימיום שלהם צריך לקחת בחשבון שיידרשו פשרות מצדכם.

הקסדה הנפתחת של שוברט

למי שאוהב קסדות נפתחות עשיתי פה רשימה של הקסדות הטובות ביותר שניתן להשיג היום. נכון, אלו לא הקסדות הכי זולות, אבל אלו בהחלט הקסדות האיכותיות ביותר שירגישו טוב ביד ועל הראש ויוכלו להחזיק שנים של שימוש אינטנסיבי. ההשקעה העודפת באה בצורה של שקט, נוחות, יציבות על הראש, אווירודינמיות ואיכות בנייה מעולה.