מיגונים ותקנים

תקנים למיגון גוף לאופנוע

עולם המיגון מחולק לכמה קטגוריות וחשוב שנכיר את כולן כדי שנוכל להזמין בדיוק את מה שמתאים לצרכים שלנו.
לכל מוצר יש את התקן שהוגדר לו – לקסדות, למיגון גב ולמיגון גוף.
קסדות הן המוצר היחיד בעל תקן מחייב וקסדות ללא תקן לא יוכלו להיכנס לארץ. כל שאר מוצרי המיגון אינם מחוייבי תקן בארץ ולכן הכל יכול להיכנס – גם מוצרים מעליאקספרס שלא עברו אף בדיקה ולא ידוע האם הם באמת עוזרים לרוכב בשעת הצורך.
לכן, האחריות היא שלנו הרוכבים לוודא שאנחנו קונים מיגון שעומד בתקנים מחייבים ושבאמת יעשה את העבודה.
להלן כל סוגי התקנים הקיימים ואיך למצוא אותם במוצר שאנחנו קונים

תקנים לקסדות

בעולם ישנם שלושה תקנים לקסדות, ובארץ מתייחסים רק לתקן אחד (בצדק לדעתי).

תקן DOT 

 זהו התקן האמריקאי. DOT הם ראשי תיבות של Department Of Transportation, משרד התחבורה האמריקאי. אף על פי שנהוג לחשוב שתקנים אמריקאים מובילים את השוק, במקרה הזה מדובר בתקן בעייתי.

מה שקורה הוא שמשרד התחבורה האמריקאי קבע תקן מינימום לכל מיני בדיקות שקסדה צריכה לעבור אך הוא לא בודק את הקסדות בעצמו – הוא מטיל זאת על היצרניות וסומך עליהן שיבצעו את הבדיקות ויעמדו בתקן.

כך לדוגמא, אין בתקן התייחסות לחוזק של משקף, או לחוזק של מגן סנטר בקסדות סגורות או נפתחות.

עוד על התקן בסרטון של ריאן פורטניין

תקן Snell 

גם זה תקן אמריקאי, אך לא מדובר בתקן ממשלתי, אלא בקרן שבודקת את הקסדות ומציבה אותן במבחנים מחמירים מאוד. בארה״ב לדוגמא, אפשר להיכנס למסלולי מירוצים לאופנועים רק עם קסדה בתקן Snell.

זה תקן רציני מאוד שדואג לבטיחות הרוכב. הבעיה עם התקן הזה היא שלא מדובר בתקן רשמי, לכן קסדה שעברה מבחנים של Snell אך לא עברה מבחנים רשמיים, לא עומדת בתקן ולכן לא תוכל להכנס לארץ.

תקן ECE 

זה התקן שאנחנו מחפשים. תקן אירופאי שמעמיד את הקסדות במבחנים כמו מבחן ניקוב הקסדה והמשקף, מבחן גרירת קסדה על אספלט (אנחנו רוצים שבמקרה החלקה הקסדה תחליק עם הכביש, ולא תיתקע ותגרום לסיבוב של הראש והצוואר) וכמובן מבחני נפילה וריסוק. תקן זה הוא התקן שמכבדים בארץ וזה התקן שיעבור במכס.

ECE ו DOT הם התקנים שמקובלים בארץ. כל תקן אחר או קסדה ללא תקן לא יכנסו לארץ ולא קשה לדמיין איזה באסה זה לחכות שבועיים לקסדה שרכשתם ב450$ ולקבל פתאום הודעה שהיא מעוכבת במכס ושלא ניתן לשחרר אותה.

באנגליה קם מכון מבחן בשם שארפ Sharp שבוחן קסדות ונותן להן ציון בטיחות מ1-5. אפשר להכנס לאתר שלהם ולמצוא שם כל קסדה שנבחנה על ידיהם ואת הנקודות החזקות והחלשות שלה.
שווה לבדוק ולקחת בחשבון את הציון שלהם, אך לא מדובר בתקן רשמי, לכן לא להסתמך על זה בהזמנת קסדה לארץ.

בעיה שלדעתי קיימת בכל הנושא של תקנים היא שכל מה שאנחנו יודעים זה האם קסדה עברה את המבחנים או לא. מה שאנחנו לא יודעים זה האם הקסדה קיבלה במבחן ציון עובר מינימלי, או האם הקסדה קיבלה 100 בכל הקטגוריות ועברה בלי להתאמץ. 
נכון שמה שחשוב זה שהקסדה תעבור את התקן, אבל הייתי רוצה לדעת איך היא עמדה במבחנים.

תקנים למיגון גב ומיגון גוף

אז בכל מה שקשור למיגוני גוף וגב יש תקן שונה שנקרא EN:1621.
EN מסמל European Norm, נורמה אירופאית. זה התקן השולט בעולם מיגוני הגוף. החברות האמריקאיות וגם האירופאיות מתייחסות לתקן הזה, ובגלל שאין חובה בשום מדינה כיום ללבוש ציוד מגן פרט לקסדה, אין לו חשיבות חוקית. 
בכל זאת כדי להשיג את התקן הזה צריך לעמוד במבחנים ולספק רמת הגנה גבוהה. לא מדובר בחותמת גומי שמי ששילם קיבל, אלא בתקן בסטנדרטים גבוהים שהיצרניות מתאמצות לעמוד בו.

תקן EN:1621 מחולק בעזרת מקף (״-״) לשתי קטגוריות – 

EN:1621-1 – ה״מקף 1״ בתקן מתייחס לכל מיגון גוף שאינו גב. מדובר במיגון ברכיים, מגפיים, כפפות, מרפק, כתפיים, אגן וכו׳.

EN:1621-2 – ה״מקף 2״ בתקן מתייחס למיגון גב בלבד. לא יהיה מיגון גב שמסומן בתקן EN:1621-1.

בתוך התקן יש התייחסות לעוצמת הפגיעה איתה המיגון יכול להתמודד.
החלוקה היא לשתי רמות:
CE level 1 – מקסימום הכוח שעבר דרך המיגון לרוכב היה נמוך מ18kn (עוצמה של 1835 ק״ג).
CE level 2 – מקסימום הכח שעבר את המיגון לרוכב היה נמוך מ9kn
 (קראו על קילו ניוטון).

גם מיגון גב וגם מיגון גוף יכולים להגיע בכל אחת משתי הרמות. רמה 2 תתמודד טוב יותר עם פגיעות ותעביר פחות עוצמה לרוכב מאשר רמה 1. כמובן שעדיף לבחור ברמה 2 שכן היא מגינה עלינו יותר.

דבר שחשוב לזכור בכל מיגון רכיבה, גם בקסדה וגם במיגון גוף, הוא שאם הציוד לא יושב עליכם צמוד, הוא לא מבטיח כלום. לדוגמא, מעיל גדול שבו מיגון המרפק זז כל הזמן ולא מכסה את המרפק לא יעזור לי בזמן נפילה. אם זה לא צמוד, לא בטוח שברגע האמת הוא יהיה במקום כדי לעשות את העבודה.
בעולם הייצור הסדרתי המידות הן ממוצעות וכל לבוש שאנחנו קונים מתאים לנו רק כמעט, לכן מומלץ להזמין את המידה שהכי קרובה למידות של הגוף שלנו בלי להתייחס לסימול המידה (אקנה מידה ״סמול״ שמתאימה בדיוק למידות שלי, אף על פי שלרוב אני לובש לארג׳).